ARüya Tabirleri

Açmak

Rüyada Açmak

Rüyada açmak, iyi haberler almak, yenilikler yaşamak manasındadır. Elbette rüyanın asıl anlamı açılan nesnenin ya da neyin açıldığının bilinmesine göre yorumlandığında ortaya çıkacaktır. Kapı açmak gelecekle ilgili bir fırsatın ayağa geleceğini, bireyin karşılaştığı gelişmeler karşısında memnuniyet duyacağını bildirir. Şişe kapağı açmak çok zorlanılan bir sorun karşısında nihayet zafere ulaşılacağını, kavanoz açmak dar boğazdan geçen ve mali sorunlar yaşayan kimselerin ellerine geçecek bir miktar para sayesinde yeniden düzenlerini kurabileceklerini işaret eder. Rüyada pencere açmak, küçük ama kişi için çok önemli bir adımın daha sonraları iş konusunda karşısına çıkacak büyük fırsatlarda işine yarayacağını, gurbetten gelecek yakın aile üyelerinden biriyle sevinç yaşanacağını ifade eder. Hamur açmak, kısmetlerin bolluğuna ve bekarlar için kendilerine talip gelecek kimselere, rüyada banka hesabı açmak ise mali konularda birikim yaparak ev ya da araba almak manasındadır.

Rüyada Yol Açmak

Tıkanmış bir yolu açtığını gören kimseler insanlık için çok büyük hayırlı işler yaparlar ve dua alırlar. Bir dağı delerek yol açtığını görmek anlamı ise büyük mücadelelerden geçileceğini, yaşanan her türlü zorluğa göğüs gererek hayatını en zor şartlarda dahi sürdürecek olan rüya sahibinin tüm emeklerinizinkarşılığını en mükemmel şekilde alacağını ifade eder.

Rüyada Kapı Açmak

Kapalı bir kapıyı açmak gönül almak, ailevi sorumluluklar edinmek, genç yaşta zengin olmak ve iyi bir gelecek için doğru yolda yürümek anlamındadır. Hayırlı bir rüyadır ve evlenmek, çocuk sahibi olmak gibi anlamlara da gelir. Yeni bir evin kapısını açtığını gören kişiler gerçek hayatta da güzel bir ev satın alırlar. Eski bir evin kapısını açmak ise ana baba ziyaretinde bulunmak ya da ölmüşler için hayır dağıtmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Açmanın Psikolojik Yorumu

İkili ilişkilerde genellikle yapıcı olunduğunu ve kavgalardan, stresli ortamlarda bulunmaktan kaçınıldığını bildirir. Rüya sahibinin negatif durumlara maruz kaldığında içine kapandığını da gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu