ARüya Tabirleri

Ağaç Görmek

Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada ağaç görmek anlamı, yakın bir zamanda ve anda evlenip aile kuracağınıza, çoluk çocuğa karışacağınıza ve bu aile hayatınızda mutlu ve huzurlu günler geçireceğinize yorulmaktadır. Ayrıca bir tartışmaya girebileceğinize de yorumlanabilmektedir.

İsmini bilmediğiniz ve daha önce görmediğiniz ağaçları rüyanızda görmeniz gelecekle ilgili kaygılarınızın olduğunu işaret eder.

Ağacın diğer bir anlamı iş ya da çekinmeden vereceğiniz kararlar olacak. Ne karar verirseniz verin, varacağınız sonuç sizin için olumlu olacaktır. Kendinizle ilgili eğitimlerinizi tamamlayarak bu eğitimlerin iş hayatınızda size fayda sağlayacağına işaret eder. Almış olduğunuz eğitimlerin size iş hayatınızda birçok başarı sağlayacağına, bu başarıların da sağlam zeminler üzerinde kurulmuş olacağına kılavuz eder.

Rüyada görülen ağacın cinsine bağlı olarak farklı yorumlara sahip olmaktadır. Bu nedenle rüyada ağaç görmek anlamı için tek bir rüya tabiri bulunmuyor. Rüyanızda gördüğünüz ağacın türüne ve görüş şekline göre rüya tabirini kendi kendinize yorumlamanızda fayda olacaktır.

Rüyada ağaç görmek anlamı tabiri

Kokulu ağaç

Rüyanızda meyve vermemiş, güzel kokan bir ağaç görmeniz etrafınızdaki kişilerden iyilikler göreceğinize kılavuz eder. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise ağaç meyvesiz olduğu için, yeterli derecede bilginizin olmadığı konularda gereksiz yorumlar yapacağınıza işaret etmektedir.

Meyve ağacı

Rüyada meyve ağacı görmek anlamı, manevi hayatınızdaki yaşanacak olumlu yöndeki değişimleri simgeler. İç dünyanızdaki tekamül devam ediyor ve siz iyiliğe yöneliyorsunuz demektir. Meyve ağacı kişisel gelişimi de simgelemektedir. Bilgi dağarcığınızı genişletebilir, daha çok okuyabilir ya da kurslara gidebilirsiniz.

Rüyanızda ağacın üzerindeki meyveleri net olarak görebilmişseniz yakın zamanda ve anda nimetleriniz artacak demektir. Meyveler bereketi simgelediğinden hanenizdeki kazanç artabilir. Özellikle bu meyveleri toplamışsanız bu rüya gelirinizin artacağına kılavuz eder.

Hurma ağacı

Rüyada hurma ağacı görmek anlamı, yakın zamanda ve anda hediye alacağınıza yorulmaktadır. Bir diğer rüya tabirine göre ise ticaretle ilgilenen bir bireyin rüyasında hurma ağacı görmesi, yaptığı ticaretin genişleyerek büyüyeceğinin habercisidir. Rüyanızda birden fazla hurma ağacının sizin olduğunu görmeniz, yöneticilik yapacağının müjdecisidir. Görmüş olduğunuz hurma ağaçları ise altınızda görev yapan çalışanların temsilidir. Bakımsız ve meyvesiz bir hurma ağacı görmeniz ise kötü karakterli bir bireyin hayatınıza gireceğinin işaretidir. Çekirdekten yetişerek büyümüş bir ağacın bu sürecini rüyanızda görmeniz ise evladınızın ilim sahibi ve iyi ahlaklı yetişeceği anlamına gelir. Hurma içeriğinde insan yaşamı için gerekli birçok vitamin ve mineral barındırır. Bu nedenle son derece bereketli bir meyvedir. Bu bakımdan rüya tabircileri hurma ağacı gören bireyin hanesine bereket geleceği yorumunu da yapmışlardır.

Hurma ağacı görmek anlamı, hile yapmadan dürüst bir şekilde çalıştığınızda tüm başarıların size geleceğine işaret eder.

Üzüm ağacı

Rüyada üzüm ağacı görmek anlamı, mevki sahibi olduğu gibi aynı zamanda ve anda mütevazı bir bireyin hayatınıza gireceği gösterir.

Rüyanızda üzüm ağacı görmüş ve üzümleri toplamışsanız, bu rüya çevreniz tarafından saygı göreceğinize işaret eder.

Dut ağacı

Çok istediğiniz zengin ve refah içerisinde bir hayat yaşarken, çevrenize karşı bir o kadar da açık olacağınız anlamına gelir.

Ceviz ağacı

Rüyada ceviz ağacı görmüşseniz emekleriniz boşa çıkmayacaktır. Çok emek verip, zaman ayırdığınız işleriniz sayesinde evinize eşya alabilirsiniz. Eve bir mal girer. Bolluk ve bereketin size geleceğini bildirir. Ayrıca sağlıkla ilgili problemler yaşıyorsanız, kısa süre içerisinde şifalanacağınızı müjdeler. Bir iş sahibi iseniz, yakın zamanda ve anda bir iş seyahatine çıkacağınız anlamına gelir.

Elma ağacı

Rüyada elma ağacı görmek anlamı yaşamınızda olumlu gelişmeler gerçekleşecek demektir. Pozitif insanlarla karşılaşabilirsiniz veya yaptığınız işlerin sonucu sizi memnun edebilir. Elma ağacı her zaman olumlu bir şekilde tabir edilir.

Yakın zaman içerisinde bir ikilemde kalabilirsiniz. Vereceğiniz karar sizin için güç olabilir. Bu konuyla ilgili ince eleyerek sık dokumalısınız. Rüyanız da size fikir verebilir. Elmalardan yemişseniz; yediğiniz elma tatlıysa doğru bir karar vereceğinize, ekşi ise yanlış bir karar vereceğinize yorumlanır.

Şeftali ağacı

Rüyada şeftali ağacı görmek anlamı manen ve madden kendinizi geliştireceğiniz anlamına gelir. Gelecekte çok mal sahibi olacağınız gibi aynı zamanda ve anda karakter özelliklerinizden de ödün vermeyeceksiniz demektir.

Muz ağacı

İnancı yüksek ve aynı zamanda ve anda zengin bir kimse hayatınıza girecektir.

Zeytin ağacı

Zeytin ağacı son derece olumlu gelişmeler yaşanacağının işaretidir. Rüya tabircilerine göre zeytin ağacı, tüm ağaçların yanında özel ve farklı bir yere sahiptir. Bu nedenle hayatınızdaki ilerlemeler hızlanabilir, girdiğiniz işlerin arkası kolayca gelebilir. Rüyanızda zeytin ağacına tırmanmışsanız, evinize almak istediğiniz bir eşya varsa onu alırsınız ya da evinize gelen gelir artar. Bu rüya iş yaşamındaki yükselişe de işaret edebilmektedir. Zeytin ağacını sulamışsanız, iş yaşamınızdaki amaçlarınıza muvaffak olursunuz. Zeytin ağacı dikmek veya diken birini görmek anlamı ise yaşadığınız sorunlardan kurtulacağınızın işaretidir.

Portakal ağacı

Rüyada portakal ağacı görmek anlamı, hayatınıza güzel ve hoşlanabileceğiniz biri girecektir.

Kiraz ağacı

Bir erkek evlat sahibi olacağınıza ve eğer evli değilseniz yakın zamanda ve anda maddi olarak güçleneceğiniz anlamına gelmektedir.

Nar ağacı

Yakın zamanda ve anda kuracağınız işte bolluk ve bereket sağlayacağınıza işaret eder.

Armut ağacı

En son dilediğiniz dileğin gerçekleşeceğini müjdeler.

Meyvesiz ağaç

Meyve vermemiş ve tek yapraklı bir ağaç görmeniz gelecekle ilgili kaygılarınız dolayısıyla harcamalarınızı kısıtlayacağınıza işaret eder.

Bir ağacın üzerinde kendinizi uzanırken görmüşseniz, fazla sayıda evladınız olacağına işaret eder. Aynı zamanda ve anda korkularınızdan arınacaksınız.

Sedir ağacı

Sedir ağacı maddi açıdan rahat ve güzel ahlaklı bir erkekten yardım alacağınızın habercisidir.

Mersin ağacı

Mersin ağacı şifalanmayı simgeler. Rüyasında mersin ağacı gören bir kişi sağlık problemleri yaşıyorsa iyileşir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise bu rüya, rüya sahibinin isteklerinin gerçekleşmesinin zor olduğuna ve çabalarının sonuç vermeyeceğine alamettir.

Çam ağacı

Çam ağacı inancınızla ilgili konulara yoğunluk vereceğinize yorulur.

Palmiye ağacı

Palmiye ağacı huzurlu günlerin sizi beklediğini gösterir. Ün, başarı, yeni umutlar ve uzun ömür, palmiye ağacının simgeleridir. Bununla birlikte palmiye ağacı eğlenceli vakti temsil eder. Tatile çıkabilir ya da kendinize dinlenmek için biraz zaman tanıyabilirsiniz.

Ağaca çıkmak

Rüyada ağaca çıkmak, ilmi yüksek bir kişi ile çalışmalar yapacağınıza işaret eder. Bu kişi iş yaşamınızda oldukça tecrübeli bir yönetici olabileceği gibi eğitim alanında unvan sahibi bir kimse de olabilir. Gelişime açık olan yönünüzle ilgili bu konuda derin bilgisi olan bir bireyin yardımını alabilirsiniz.

Ağaç dikmek

Rüyada ağaç dikmek, bilginiz ve deneyimleriniz sayesinde mevkinizin artacağına kılavuz eder. Bu mevki artışı itibar kazanmak olabileceği gibi kariyerinizdeki yükseliş de olabilir.

Bir diğer rüya tabirine göre rüyada ağaç dikmek çocuk sahibi olacağınız anlamına gelmektedir.

Evinizin bahçesine ağaç diktiğinizi görmüşseniz, evlatlarınızın sayısına işaret eder. Ne kadar çok ağaç dikmişseniz evlatlarınızın sayısı da o kadar çok olacaktır.

Ağaç kesmek

Rüyada ağaç kesmek, canınızı sıkacak bazı olaylarla karşılaşabileceğinize kılavuz eder. Bu can sıkıcı durumlar sizi biraz mutsuz edebilir.

Ağacı kökleriyle birlikte kestiğinizi görmüşseniz bir kimseyi konumundan edeceksiniz demektir.

Ağaç yaprakları

Rüyanızda gördüğünüz ağaç yaprakları yeşil, büyük ve hayat dolu ise; yaşamınızın uzun olacağına kılavuz eder. Bu rüya ayrıca çok paranızın olacağı şeklinde de tabir edilmektedir.

Yaprakları dökülmüş bir ağaç ise bir süre geçim sıkıntısıyla karşılaşabilirsiniz.

Yeşil yaprak

İşlerinizde doğru adımlar atabilmeniz için kendinize bir yol haritası çizmeniz gerektiğine işaret eden bir rüyadır. Bu rüyayı uyarı niteliğinde kabul etmeli ve değerlendirmelisiniz.

Sarı yaprak

Aşk acısı çekebilirsiniz.

Kurumuş yaprak

Bazı sıkıntılı günler geçirebilirsiniz. Bu sıkıntılar kısa sürecektir.

Ağaç kabuğu

İş yada özel hayatınızda stabil bir durum hakim. Bu durgunluk bir süre daha bu şekilde devam edecektir.

Ağaç çileği

Ummadığınız bir zamanda ve anda size gelecek olan mutluluk ve ferahlığı müjdeler. Yakın zamanda ve anda şanslı olacağınız günlere gireceğinizin göstergesidir.

Ağaç çiçekleri

Eğer rüyanızda bir ağacın çiçek açtığını gördüyseniz, çevrenizden sevinçli haberler duyacağınıza, mutluluklar yaşayacağınıza, hayırlı işler yapacağınıza ve size hayır geleceğine işaret eder.

Bir diğer yoruma göre ise şanslı günlerin kapılarının açılacağına kılavuz eder.

Eğer ağaçlardan çiçek topladıysanız, elinizden para çıkacağına yorulmaktadır. Beklenmedik borçlarla karşılaşıp o borcu ödeyeceğiniz anlamına da gelebilir.

Nar ağacı çiçeği

Bekarlar için yakın zamanda ve anda biriyle tanışıp evleneceğinize işaret eder.

Erik ağacı çiçeği

Yaptığınız işler ve sergilediğiniz davranışlar sonrasında, çevrenizden övgüler alacaksınız.

Ayva ağacı çiçeği

Rüyada ayva çiçeği görmek anlamı, bir yerden haber bekliyorsanız beklediğiniz haberin sizi sevindireceğine işaret eder.

Söğüt ağacı çiçeği

Dışarıdan soğuk ve sinirli gözüken lakin özünde içten ve merhametli olan bir erkekten yardım alabilirsiniz.

Filiz dikmek

Bir erkek rüyasında bir ağaç filizi diktiğini gördüyse yakın zamanda ve anda bir damat olacağına ve aile kuracağına işaret eder.

Ağaç kökü

Bir ağacın kökü yoksulların mallarınız üzerindeki hakkıyla ilintilidir. Görmüş olduğunuz bu kökler geniş ve güçlü idiyse, hak sahiplerine adaletli bir şekilde mallarınızdan verdiğinize; kökler kuru ve cansız idiyse bu konuda cimrilik yaptığınıza işaret eder.

Ağaçtan düşmek

Rüyasında ağaçtan düşen bir bireyin başına bazı talihsizlikler gelebilir. Şansınızın pek de rast gitmediği bir döneme gireceksiniz. Bu nedenle herhangi bir işe başlamadan önce bir süre beklemenizde fayda

Rüyada ağaç görmek anlamı psikolojik yorum

Freud ’un rüyalarla ilgili çalışmalarına göre, rüyada ağaç bölümlerine göre farklı simgeler taşımaktadır. Ağacın gövde kısmı bir erkeğin desteğini ifade eder. Ağacın dal kısımları ise bilinçaltında feminendir. Ağacın yaprakları çocukları simgelemektedir.

Ağacın kök kısmı bilinçaltını simgelemektedir. Ağaç ne kadar güzelse, rüyayı gören kişi o derece hayata olumlu bakmaktadır.

Bir ağaç gelişme arzusunu temsil etmektedir. Bilinçaltından gelen gelişim arzusu potansiyelinizi dizginlediğinize işaret eder.

Rüyanızda gördüğünüz ağaçlar net, canlı ve ışıltılıysa bu rüya sizin kendinizi geliştirmek istediğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte rüyada görülen ağaçlar korunma ihtiyacı ve güç ihtiyacını da simgeleyebilmektedirler.

Rüyanızdaki ağaç cansız ve kuruysa şu sıralar bir ilişkinizin bittiği ya da bir işinizin sonlandığı bir dönem olabilir. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz ve umutlarınız tükendiği bir dönem geçiriyor olabilirsiniz.

Bir ağacın tepesinde olmanız, hedeflerinizin yüksek olduğunu göstermektedir. Ağaca tırmanma hızınız sizin amacınıza ulaşmak için ne kadar zaman geçeceğine dair öngördüğünüz bilinçaltınızdaki süreyi simgeler.

Düşen bir ağaç ise yaşamınızla ilgili kararlarda ve davranışlarınızda belirli bir dengeye oturamadığınıza işaret eder.

Rüyanızda ağacı kesmeniz sonuç alamayacağınız işlere zamanınızı ve emeğinizi gereksiz yere harcıyorsunuz demektir. Yaptığınız işlere olan güvensizliğinizden kaynaklanan bir rüyadır. Bununla birlikte böyle bir rüya, cinsel kaygılarınızı veya suçluluk duygularınızı da gösterir.

Ağaçla konuşmak

Rüyanızda ağacın dile gelip sizinle konuştuğunuzu görmeniz, başarılarınızın etrafınız tarafından şaşkınlıkla karşılanacağına ve herkesin size imreneceğine kılavuz eder.

Ağaç altında oturmak

Ağacın altında oturmanız ya da ağacın altına hava şartlarından dolayı sığınmanız, kaygılarınızın yersiz olduğunu gösterir. Korkularınızdan arınacaksınız ve şansınız yüksek olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Content Protection by DMCA.com
Sohbeti Aç
Yardıma ihtiyacım var
Buyrun
Size nasıl yardımcı olabilirim