ARüya Tabirleri

Ağıt Görmek

Rüyada Ağıt Görmek

Rüyada ağıt görmek anlamı, iyiye yorulmaz ve üzüntü veren haberlerin haneye ateş gibi düşeceğini, sevilen insanların vefat haberlerinin alınacağını bildirir. Ağıt genel olarak keder ve elem dolu gözyaşı döküleceğine haber verirken, aynı zamanda ve anda moral olarak da büyük bir çöküş yaşanacağının ifadesidir. Yükümlülüklerin kişiye ağır gelmesi sonucunda aksayan işlerden ötürü yaşanacak sorunlara, işten atılmaya, para kaybına uğramaya, sağlık sorunları ile geçen zor günler yüzünden psikolojik olarak da kötüleşmeye yorumlanır. Manevi açıdan bir boşluğa düşecek olmanın, hayatı ve dünya işlerini boş vermenin, yaşamdan zevk almamanın alameti olan rüya, bireyin giderek içine kapanmasından ötürü evinde de huzurun kaçacağını, kendisini insanlardan soyutlayarak sorunlarını çözmek için çabalamadan yaşayacağını bildirir.

Rüyada Ağıt Yakan Birini Duymak

Yaşanılan çevrede meydana gelen olumsuzlukların, kötü haberlerin ve vefat eden yakınların ifadesi olan rüya, kişiyi derinden etkileyecek kötü olayların habercisidir. Acı veren sorunların, dostlardan ve sevdiklerinden ayrı kalmanın, gurbete gitmenin ifadesidir. Rüya sahibinin istemediği bazı durumlara katlanmak zorunda kalacağına, evliliğinde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle iş hayatında da moralsizleşeceğine kılavuztir. Ölmüş birinin ardından ağıt yakıldığını duymak ise alınacak iyi haberlere tabir edilir.

Rüyada Ağıt Yakmak

Kişi kendi evinde ölmüş birinin arkasından ağıt yakarsa, o kimseden iyilik görerek mutlu olur. Aksine yorumlanan rüya, büyük sevinçlerin de habercisidir. Birden fazla kişiyle ağıt yakmak ise hane halkını sevindirecek olayların, düğün dernek yapmanın, hasretlik çekenlerin yuvalarına dönecek olmalarının kılavuzidir. Diğer bir yoruma göre yaşanacak bazı kayıpların eksikliğini duyan rüya sahibinin hayıflanmayla geçecek günlerini işaret eder.

Rüyada Ağıt Görmenin Psikolojik Yorumu

Derin bir kedere, yıllardır içinden çıkılamayan dertlere ve üzüntülere alamettir. Genellikle kayıp yaşayan, ölümleri kabullenmekte zorlanan, hayatındaki eksiklikler yüzünden günlük hayatına adapte olmakta zorluk çeken insanların gördükleri bir rüyadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Content Protection by DMCA.com
Sohbeti Aç
Yardıma ihtiyacım var
Buyrun
Size nasıl yardımcı olabilirim