ARüya Tabirleri

Alkol Almak

Rüyada Alkol Almak

Rüyada alkol almak, İslami yorumlara göre, bireyin içinde bulunduğu çevrenin, yaptığı işlerin ya da sahip olduğu arkadaşların dini vecibelere uygun olmayan bir durumda olduklarına ve bireyin de bu yönde ilerlediğine işaret eder. Allah yolundan uzak bir yaşama sahip olunduğuna da tabir edilen rüya, aynı zamanda ve anda harama el uzatıldığının, kazanılan paranın helal olmadığının, bireyin kötülük yapan, kötü düşüncelere sahip, ahlakı zayıf bir kimse olduğunun da kılavuzidir. Bekar bir kimse rüyasında alkol aldığını görürse, hayatında ahlaksız bir kadının varlığına alamettir. Evli kimseler için de ailesinin rızkını başka kişilere yediren ve sorumluluklarını aksatan biri olunduğuna yorumlanır.

Rüyada Alkolik Olduğunu Görmek

Çok büyük sıkıntılara neden olacak olaylar yaşanacağına ve bireyin hayatının altüst olacağına yorumlanır. İslami açıdan kişi pek çok günaha bulaşmıştır ve tövbe edip Allah ’a sığınarak şifa istemesi gereklidir. Alkolik olduğunu gören bireyin hayatı tarumar olur ve aile düzeni tamamen bozulur. Bu rüya bazı durumlarda bireyin şifası olmayan hastalıklara yakalanacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Sarhoş Olmak

Rüya sahibinin dünya nimetlerine fazlasıyla düşkün olduğuna ve iman gücünün zayıfladığına yorumlanır. Paraya ve güce aşırı değer verildiğine, ruhen sefil bir hayat sürüldüğüne tabirdir. Rüyasında sarhoş olduğunu gören kişi kederleneceği haberler alır. Bazı yorumculara göre de maddi açıdan büyük bir bolluk yaşanacağı ve bireyin yeni mal mülk sahibi olacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Alkol Almak Psikolojik Yorumu

Alkol sorunu olan kişilerde sıklıkla görülür. Özellikle alkol tedavisi gören ya da alkol bağımlısı olan kişiler uykularında da alkol ihtiyacı duyduklarından alkol aldıklarını görebilirler. İçki içmemeye çalışan ve bu alışkanlığı ile savaşmak zorunda kalan kimseler de rüyalarında alkol aldıklarını görebilirler. Bazı durumlarda da günlük hayatında alkol almasa da kişiler gün içinde yaptıkları konuşmalar veya izledikleri filmlerden, haberlerden etkilenerek de bu gibi rüyalar görebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu