ARüya Tabirleri

Allah Dostu Görmek

Rüyada Allah Dostu Görmek

Rüyada Allah dostu görmek anlamı, karşımıza çıkacak her türlü iyiliği, kalp gözümüzü açacak kişileri temsil eder. Çok hayırlı, kişiyi mutlu eden gelişmeler kadar, dünyevi hayattan alınan zevkin artacağına, maneviyatın da zenginleşeceğine müjdedir. Kişinin akrabaları içinde dini konularda çok bilgili, kişiye doğru yola girmesi için öğütler veren, her koşulda yanında olan iyi bir müminin varlığına alamet eden rüya, rızkına haram bulaştırmayan rüya sahibinin elinin darlık görmeden, afiyet içinde yaşayacağını da tabir eder. Güzel ahlakı olan, herkesle iyi geçinen, kötülüğe yaklaşmayan ve ailesine karşı saygısızlık etmeyen evlatlara sahip olmanın da haberini verir. Rüyasında Allah dostu gören kimselerin düşmanları varsa korunur ve kötü niyetli her kişiden uzak bir hayat yaşarlar. Katlanması zor olan sıkıntıların, büyük hastalıkların uzağında yaşayan bireyin her zaman huzur içinde olacağına, daha önce çektiği çilelerin mükafatını da tez zamanda ve anda göreceğine, dualarının kabul olmasıyla beraber sevinç yaşayacağına kılavuztir.

Rüyada Allah Dostu İle Konuşmak

Rüya sahibi için olduğu kadar ailesi için de hayırlı ve güzel bir rüyadır. Kişinin huzurunun ailesine de yansıyacağına, karşılaşılan sorunları hep beraber çözecek olmanın, ailede sağlığıyla sorunları olan büyüklerin de bir an evvel iyileşerek mutluluk yaşatacaklarına alamettir. Her açıdan iyi hissetmenin, İslamiyet ’i önemseyerek, kurallara riayet ederek yaşamanın, haramdan, haksızlıktan ve yalandan korkulduğuna da işaret eder.

Rüyada Allah Dostu Olduğunu Görmek

Kişinin kendisini bu şekilde görmesi her işinde kolaylıkla karşılaşması ve ettiği duaların karşılığını alacağını, çocuklarına iyi bir miras bırakacak olduğu kadar, onların maneviyatına da derinden etki edeceğini, çevresinde fikri önemsenen, yardımına başvurulan ulema biri haline gelineceğini işaret eder. Allah dostu olmak aynı zamanda ve anda kendisiyle hesaplaşacak olan bireyin yanlışlarının farkına vararak, gönül gözüyle hareket etmeyi öğreneceğini de bildirir.

Rüyada Allah Dostu Görmenin Psikolojik Yorumu

Genellikle gündelik hayatın her anında inancına yer vermek, ibadetle geçirilen zamanlarda huzur bulmak ve manevi yükselişe erişmek için çaba göstermenin ifadesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu