ARüya Tabirleri

Altına İşemek

Rüyada Altına İşemek

Rüyada altına işemek, rüya sahibinin geçmişten bugüne içini kemiren ve bir türlü çözüm bulamadığı bir sorunun varlığına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda ve anda kuşkularla geçen onca zamanın veya bireyin yakın çevresinin öğrenmesinden korktuğu bir sırrı olduğunun da alametidir. Gizli bir işin ya da yasalar karşısında kişiyi suçlu görecek bir suça ortak olunduğunun da işaretidir. Kişinin çok uzun zamandır uğraşmasına rağmen bir türlü yeni bir hayata başlayamayacağını, geçmişiyle yüzleşmeden veya geçmişini temizlemeden korkularından kurtulmasının mümkün olmayacağını da bildirir. Yol ayrımında olmanın ancak yeni hayata başlamak için gereken cesareti gösteremiyor olmanın da alametidir. Altına işediğini gören kişi yaşlı ise yatalak bir hastalığa yakalanır ya da çocuklarına muhtaç, güçsüz bir hayat sürer.

Rüyada Gülmekten Altına İşemek

Kişinin bir türlü kendi sınırlarını çizemediğini ve bu nedenle hayatına giren herkesin acımasız eleştiriler yaparak kişiyi derinden yaraladığını işaret eder. Psikolojik olarak zayıf bir döneme girileceğinin haberini veren rüya, değişmesi gereken bazı davranışlara işaret ettiği gibi, rüya sahibinin çevresi ile olan iletişiminde daha dikkatli davranması gerektiğini de öğütler. Mantığın sınırlarının zorlandığını ve bireyin uçuk kaçık hareketlerinin ayıplanacağını da bildirir.

Rüyada Korkudan Altına İşemek

Kişiyi sürekli rahatsız eden birinin varlığına, bu kişi tarafından şantaja uğramaya veya iftira atılması neticesinde büyük sıkıntı duymaya alamettir. Rüya sahibini geçmişinden ötürü yargılayan bir eşe sahip olmaya, ailesinden destek göremediği için iş hayatında da istediği başarıyı yakalayamayan bireyin hiçbir şeyi ciddiye almadan yaşamaya başlamasına da yorumlanır. Güç ve cesaret eksikliği yüzünden hayatta kötü bir konuma gelen rüya sahibinin, kendisini değiştirmek istemesine rağmen başarısız olacağına kılavuz eder.

Rüyada Altına İşemenin Psikolojik Yorumu

Genel olarak uyku sırasında çok sıkışan, tuvaleti gelen kişilerin hissettikleri basıncın rüyada yansıyan halidir. Bu rüyayı gören bireyin gerçekten tuvaleti gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Content Protection by DMCA.com
Sohbeti Aç
Yardıma ihtiyacım var
Buyrun
Size nasıl yardımcı olabilirim