ARüya Tabirleri

Anahtar Vermek

Rüyada Anahtar Vermek

Rüyada anahtar vermek, bireyin yoksul kimselere yardım eden biri olduğunu gösterir. İşsiz kişilere iş olanağının sunulması, evlenecek kimselerin ev kurmalarına yardım edileceği anlamlarına da gelir. Rüyada anahtar vermek başkasına güzel bir kısmet sunmak ve fırsat vermek anlamına geldiği gibi, İslami olarak da bireyin çok iyiliksever ve güzel ahlaklı biri olduğuna işaret eder. Kişinin akıllıca davranmadığı ve mantıklı kararlar almadığı, bu nedenle de maddi kayıplar yaşayarak fakirleşeceği anlamlarına gelir. Rüyada anahtar veren kimse kendi kısmetini de başkalarına kaptırır.

Rüyada Anahtar Almak

Tanıdığı bir kişiden anahtar aldığını gören kişi işsiz ise güzel bir iş fırsatı elde eder. Şansı yaver gider ve hayatı güzelleşir. Anahtar aldığını gören kimse bekar ise evlenir, evli ise yeni bir ev ya da mülk satın alır. Anahtar genellikle iyi şansa, fırsatlara, yeni bir işe, ev, araba veya dükkan gibi mal sahibi olmaya yorumlanır. Anahtar aldığını gören bireyin tüm hayatı değişir, daha zengin bir yaşamı olur. Küskünlük yaşayan kimseler için de barışmaya kılavuz eder.

Rüyada Anahtar Kaybetmek

Sevilen bir kimse ile ayrılık yaşanacağına, bireyin işinden atılacağı ya da kovulacağına, büyük bir fırsatı değerlendiremediğinden dolayı çok pişmanlık duyacağına yorumlanır. Rüyasında anahtar kaybeden kimse hayatını değiştirecek bir şansı görmezlikten gelir. Ortaklı iş sahibi olanlar ortaklarından ayrılırlar ve işleri ters gider, maddi anlamda da ciddi kayıplar söz konusu olur.

Rüyada Anahtar Vermek Psikolojik Yorumu

Rüya sahibinin gerçek hayatta yardım etmek istediği yakınları ve sevdikleri olduğuna işaret eder. Anahtar vermek bazı durumlarda ayrılık veya küslük gibi durumlar yaşayan kişilerin o kimselere bir şans daha vermek istediklerine de yorumlanmaktadır. Psikolojik olarak bireyin kendisine de şans verilmesini istediği bazı durumların varlığına işaret ettiği gibi, aynı zamanda ve anda pişmanlıklar ve üzüntüler yaşandığının da göstergesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu