ARüya Tabirleri

Annesini Ölmüş Görmek

Rüyada Annesini Ölmüş Görmek

Rüyada annesini ölmüş görmek anlamı, bireyin gaddar bir kişiliğe sahip olduğunu gösterir. Aile ve akraba çevresine karşı saldırgan bir tutum içinde olduğuna, sürekli olarak haksızlık yaptığına ve ailesinin bedduasını aldığına da tabir olunur. Rüyada annesini ölmüş gören kimse gerçek hayatta da annesine gereken özeni göstermez ve annesinin hayır duasını alamaz.

Rüyada Ölmüş Anneyi Diri Görmek

Rüyasında vefat etmiş olan annesini yaşıyor gören kimse çok güzel bir haber alır ve mutlu olur. İşsiz kişiler için yeni bir iş anlamına gelen rüya, borçları olanlar için de sıkıntıdan kurtulmak şeklinde yorumlanır. Ölmüş kişileri diri görmek anlamı genellikle alınacak iyi haberlere ve uzun zamandır görülmeyen kişilerle karşılaşmaya kılavuz eder.

Rüyada Yaşayan Anneyi Ölü Görmek

Kişinin hayatında çok büyük pişmanlıkları olduğunu ve telafisi zor olaylar yaşadığını işaret eder. Rüya sahibinin kötü söz söyleyen ve kırıcı konuşan bir kimse olduğunu da tabir eden rüya aynı zamanda ve anda, anne baba rızasının alınmadığını ve evlat olarak da görevlerini, sorumluluklarını yeteri kadar yerine getirmediğini de gösterir. Rüyada hayatta olan annesini ölmüş gören kimse acı bir haber alır, kaza veya hayati tehlike atlatır. Genellikle geri dönüşü olmayan üzüntü verici olayları bildiren rüyalar arasındadır.

Rüyada Annesini Ölmüş Görmek Psikolojik Yorumu

Vefat olayları veya çok yakın aile üyelerinin ölümü, kişilerde travmatik durumlar yaratabilir. Kayıp dönemlerinde özellikle anne baba kaybında kişiler psikolojik olarak son derece yıpranır ve toparlanmakta güçlük çekerler. Bu tip durumlar yaşayan ve yas döneminde olan kişiler sıklıkla kaybettikleri kişileri rüyalarında ölmüş veya yaşıyor olarak görebilirler. Öte yandan, annesini çok seven ve sıkı sıkıya bağlanan kişilerde onların vefat etmesinden duyulan korkular da yine rüyalarda ortaya çıkabilir. Gerçek kayıplar ya da korkular nedeni ile görülen bu tip rüyalar, kişilerin ruh hallerinin son derece hassas olduğuna ve destek almaları gerektiğine yorumlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu