ARüya Tabirleri

Araba Kazası Geçirmek

Rüyada Araba Kazası Geçirmek

Rüyada araba kazası geçirmek genel olarak iyiye yorulmaz ve başa gelecek bazı olumsuzlukların, tatsızlıkların, sıkıntıların habercisidir. Rüyanın genel öğeleri de yorum için çok önemlidir. Araba kazası geçirirken araç içinde kalabalık kişiler varsa bu durumda yakın tanıdıklardan, eş dosttan veya akrabalardan gelecek üzücü bir haberi temsil eder. Kazada kendisinin iyi olduğunu ancak yaralanan başka insanlar olduğunu ve yardım ettiğini görmek anlamı ise kişiden yardım isteyecek birine el uzatıldığını ifade eder. Bir tanıdığın derdine çare bulmak, birine iş vermek yahut sevilen bir arkadaşla dertleşmek anlamına da gelir. Eğer araba kazasında ölenler varsa, rüya sahibinin olumsuz gördüğü bir olayda yanılacağını, durumun sandığının aksine gelişeceğini ve iyi neticeleneceğini müjdeler. Kan görüldüyse rüya yorumlanmaz.

Rüyada Araba Kazasında Yaralanmak

Kendini araba kazası yapmış ve yaralanmış görmek anlamı, hayal kırıklığı yaşanacağını bildirir. İş kurmak için girişimlerde bulunanların şartları doğru analiz etmemekten ötürü para kaybına uğrayabileceklerini ifade ettiği gibi, evlilik yolunda ilerleyen kimselerin plansız programsız hareket etmeleri sonucu telaşa kapılacaklarını ve bazı isteklerin gerçekleşmesinde gecikmeler yaşanacağını kılavuz eder. Kendisini kaza sonucu ağır yaralanmış ve hastaneye kaldırılmış yahut sedyede görmek anlamı ise, başa gelen bir sıkıntıda birinci derecede yakınlardan umulmadık destekler görüleceğini, yaşanan üzüntülü durumların kişiye büyük bir deneyim kazandıracağını ve gelecekte daha dikkatli adımlar atmasına vesile olacağını tabir eder.

Rüyada Araba Kazasında Ölmek

Yeni bir başlangıç yapılacağının, kötü bir durumun sona erdiğinin yahut başa gelen bir sıkıntının sonunda bireyin hayatını sorgulayarak olumsuzlukları gidermeye çalışacağının ifadesidir. Olumsuz görülse de aslında kişi için hayırlı durumları ifade eder. Çekilen dertlerin sonunda yaşanacak feraha ve rahatlığa vurgu yapar.

Rüyada Araba Kazası Geçirmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin uzun süredir bazı korkulara sahip olduğunu, sürekli telaşlı davrandığını, başına kötü şeyler  geleceğine dair boş bir inanca kapıldığını, kaygılı olunduğunu ifade eder. Zaman zaman aşırı kuruntulu bir tavır içinde olunduğuna dair bilgi verir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Facebook’ta Twitter’da Google+’da Yorumlar

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

İsim

E-mail

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu