ARüya Tabirleri

Araba Yandığını Görmek

Rüyada Araba Yandığını Görmek

Rüyada araba yandığını görmek anlamı, bir konuda aşırı ısrarcı olmak veya gereksiz yere inat etmek suretiyle işleri kördüğüm edecek olmanın ifadesidir. Kişinin egosuna yenik düşmeden, kendisine yapılan öğütleri dinlemesi gerektiğini, bir adım atmadan önce fikrine güvendiği kimselere danışmasının doğru olacağına kılavuz eder. Planlanan bir yolculuğun gerçekleşmeyeceğini, çeşitli engeller çıkacağını ve bireyin bu yola gitmemesinin kendisi için daha hayırlı olacağını ifade eder. Araba yanması uzak yoldan gelen bir haberle can sıkıntısı yaşamak, üzülmek manasına da gelir ve bireyin akraba çevresinde yaşanan kötü bir hadiseden haberdar olacağını işaret eder. Yangın genel olarak yaşanacak bir kaybın veya üzüntünün, sorunların habercisi olduğundan, araba yanması da bireyin moralini bozacak bazı gelişmelerin simgesidir.

Rüyada Yanan Arabayı Söndürmek

Son dakikada yapılan bir hatanın farkına varmak ve sorunu çözmek için işe koyulmak demektir. Genellikle bireyin yaptığı hatadan ders alacağını ama ne yazık ki olan biteni geri alamayacağını kılavuz eder. Rüya sahibinin sevdiği birine karşı duyduğu sözlerle hareket edip, bu kimseye karşı peşin hükümlü davranacağına, kalbini kıracağına, sonradan durumun farkına varıp özür dilese de arkadaşının gönlünü alamayacağına yorumlanır.

Rüyada Araba Yakmak

Kendi arabasını yakan kişiler bile bile, sonucunu göre göre hata yaparlar. Nefsine hakim olamamak demektir ve rüya sahibinin kötü alışkanlıkların pençesine düşeceğini, yaptığının yanlış olmasına karşın ısrarla hatasını sürdüreceğini, büyük kayıplar yaşayacağını kılavuz eder. Başkasının arabasını yakmak ise sorumsuzluk ve düşüncesizlik nedeniyle aile veya yakın çevredeki kimselerin hayatlarında sorunlara neden olmak anlamına gelir.

Rüyada Araba Yanmasının Psikolojik Yorumu

Çok katı düşünceleri olan veya hayata sadece belli bir perspektiften bakan kimselerin yaşadığı büyük bir değişimi anlatan rüya, bu değişimin kişiyi sarsarak gerçekleştiğini ve üzüntü içinde kalındığını bildirir. Radikal durumların meydan geldiği bir dönem geçiren kişilerin yeni hayatlarına ya da yeni koşullara uyum sağlamakta zorlandıklarını ifade eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu