Astroloji

Astrolog Elvan birinci kitabı “Bunun Bana Ikramı Ne?” ile okuyucuyla buluşuyor

Türkiye’de birinci defa astroloji edebiyatla birleşti. Elvan Yarma, bir genelev sahibinden uyuşturucu satıcılarına, otopsi teknikerinden tüm ailesini bir kazada kaybeden yaralı ruhlara, sevdiği adam tarafından öldürülen bayanlardan hususî harekâtçı hatunlara ve eşcinsel aşklara kadar birçok farklı kişinin izini sürdü. Hepsinin gerçek hikâyesini anlatırken, veladet haritalarında bu hikâyelerin yaşanmasını tetikleyen gezegen tesirlerini inceledi.

Bunun Bana Armağanı Ne? geçen sene kanserden kaybettiğimiz gazeteci Gülden Aydın’ın, pompalı tüfekle öldürülen Merve Kotan’ın yakınlarının ağzından hikâyelerini de anlatıyor. Elvan Yarma, Gülden Aydın’ın tevellüt haritası ve kanser illetinin ilişkisini, Merve Kotan’ın öldürülmesinin haritasında nasıl öngörüldüğünü de astrolojik tekniklerle tahlil ediyor.

Bu kitap bir astroloğun art bahçesi. Astrolog Elvan travmaların, ayrılıkların, terk edişlerin, pes edişlerin hikâyesini anlatıyor. Anlattığı her hikâyeyle okuru derinden etkilerken tıpkı travmaları yaşamış pek çok kişiye da umut oluyor. Zira insan acıyla büyüyor, onunla olgunlaşıyor, onunla hayata tutunmayı öğreniyor. Ve her acının akabinde tıpkı soruyu soruyor: Bunun Bana Armağanı Ne?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu