ARüya Tabirleri

Ayakkabı Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada Ayakkabı görmek anlamı, hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı hayattaki duruşumuzu nasıl koruduğumuzu veya yaşamımızı sürdürürken kendimizi nasıl ifade ettiğimizi temsil eder. Bazı âlimlere göre ayakkabı görmek anlamı, bireyin güç ve kuvvet kazanmasına, kendisine hizmet edecek kadına, hizmetçiye yorulmaktadır. Bu rüyanın doğru yorulabilmesi için görülen ayakkabının durumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek

Rüyada ayakkabı kaybetmek, mesleki ya da özel hayatınızda atacağınız adımlar için gerekli bir şeyin eksikliğine işaret eder. Ayakkabı kaybeden kişi, mevkisini veya gücünü kaybeder. Elindeki işinden olma, çalışma hayatında bazı başarısızlıklar yaşamaya ve bireyin elinden kaçıracağı fırsatlara da işaret etmektedir. Bu rüya bazen de, ailesi ile tartışma yaşamaya, akrabalarla irtibatı kesmeye ve bazı sıkıntılar yaşamaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Topuklu Ayakkabı

Rüyada yüksek topuklu ayakkabılar görmek anlamı, birilerini etkileyecek kasıtlı bir hareket yaptığınızı ve bu hareketin sizin ilerlemenizi yavaşlatabileceğini gösterir. Bazı tabircilere göre bu rüyanın anlamı kadındır. Rüyada topuğun kırılması, ahlaksız ve kötü huylu bir kadınla evlenmeye alamettir. Rüyada topuklu ayakkabı giymek, yakında evlenmeye de yorulabilir. Bir erkeğin rüyasında topuklu ayakkabı giymesi, eğer ayakkabı güzelse tez zamanda ve anda iyi huylu ve ahlaklı bir kadınla evlenmesine veya böyle bir hanıma âşık olup gönül ilişkisi yaşamasına işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Giymek

Rüyada kendinizi rahat ayakkabılar içinde gördüyseniz bu sizin kişiliğinizle artık tamamen barışmaya başladığınıza işaret eder. Pahalı ayakkabılar giydiğinizi görüyorsanız bu sizin bundan sonraki hayatınızda zenginlik ve bolluk istediğinize alamettir. Bazı tabirciler için ayakkabı giymek, yeni bir işe girmektir. Bazen de oldukça büyük bir güce kavuşmaya, iş hayatında büyük başarılar elde etmeye, kendisine güvenilen ve sayılan bir insandan nasihatler almaya da yorulabilir.

Rüyada Ayakkabı Almak

Rüyada alınan yeni ayakkabılar hayatınızda ilerlemek için yeni metotler aradığınızı gösterir. Hedeflerinize ulaşabilmek için kullanabileceğiniz metotler aradığınıza işaret eder. Rüyada ayakkabı satın alan kimse parlak ve güzel bir dönem geçirir. Eğer alınan ayakkabı güzelse çok rahat çalışacağı ve başarılı olacağı bir işe girmeye; eğer ayakkabı eski ve kötü ise kötü bir meslekte bazı sıkıntılar yaşamaya alamettir. Bazen de bu rüya hanıma yorulur. Ayakkabı satın alan kişi aldığı ayakkabının vasıflarında bir kadınla evlenir.

Rüyada Siyah Ayakkabı

Rüyada şık siyah ayakkabılar giydiğinizi görmek anlamı, işinizde akıllı davrandığınıza lakin yine de işinizin size zor geldiğini gösterir. Siyah zorluğa işaret eder. Bazen de makama, yüksek bir mevkiye gelmesine veya terfi edip işinde yükselmeye işaret eder.

Rüyada Yeni Ayakkabı

Rüyada yeni ayakkabılar aldığınızı veya giydiğinizi görmek anlamı, hayatta yeni başlangıçlar yapacağınıza alamettir. Yeni bir işe başlayabilir ya da hayattaki tutumunuzu değiştirebilirsiniz. Bu rüya bekarlar için evliliğe, evliler içinse hayırlı ve güzel bir evlada da yorulabilmektedir.

Rüyada Mavi Ayakkabı

Rüyada aklın, dürüstlüğün ve açıklığın sembolü olan mavi renkteki ayakkabılar giymek, hayatınızda bundan sonra daha pozitif olacağınızın ve zihninizdeki berraklığın habercisidir.

Rüyada Ayakkabı Aramak

Rüyada belli bir ayakkabı aradığınızı görüyorsanız, gelecek hakkında kafanızda bazı planlar, izlemek istediğiniz yolların olduğunu, lakin daha bunları hayata geçirmediğinizi gösterir. Yakın zamanda ve anda rüya sahibi ne yapmak istediğine karar vererek yolunu çizer. Bazen de bu rüya, doğru yolda olmayan kişiler için hidayete ermeye, yanlış hareketlerden vazgeçip, kendisine faydalı olacak işler yapmaya alamettir.

Rüyada Ayakkabı Çıkarmak

Rüyada ayakkabı çıkarmak, ulaşmak istediğiniz hedefler için daha çok uğraşmanız gerektiğini gösterir. Ayakkabılarınızı çıkardığınızı görmek anlamı, şu an izlediğiniz yolu gözden geçireceğinize ve değiştirebileceğinize alamettir. Bu rüya bazı alimlere göre ise aile hayatında baş gösterecek sıkıntılar ve tartışmalardır. Rüyasında ayakkabı çıkaran kişi işinden ayrılır veya iş hayatındaki sıkıntılardan dolayı bulunduğu yerden başka bir yere geçer.

Rüyada Yazlık Ayakkabı Görmek

Rüyasında yaz mevsiminde bu rüyayı gören kimse menfaate erişir. Eğer istediği bir şey varsa buna kavuşur. Hastalıklardan şifa bulmaya ve tüm sıkıntılardan kurtulmaya da alamettir. Eğer yazlık ayakkabı rüyası kış mevsiminde görülürse, hüzün ve üzüntü anlamına gelir. Yazlık ayakkabı heves ve istekleri doğrultusunda yaşamaya, gününü eğlence ve mutluluk içinde geçirmeye, bazen de çıkılacak güzel yolculuklara alamettir.

Rüyada Ayakkabı Yıkamak

Rüyada ayakkabılarınızı yıkamak, işinizde daha başarılı olmak için kendinizde ve izlediğiniz yolda bazı değişiklikler yapacağınızı gösterir. Yaşam tarzınızda bazı sorunların farkında olduğunuzun ve bunları düzeltmeye çalışacağınızın işaretidir.

Rüyada Ayakkabısının Delindiğini Görmek

Rüyada ayakkabısının delindiğini gören kimse bir seyahate çıkar ve o seyahatten kendisine oldukça büyük menfaatler erişir. Bu rüya genellikle yolculuk ve yer değişikliğidir. Bir şehirden aşka bir şehire gidecek olan rüya sahibi, gittiği yerde ikamet ederek memleketinden uzaklaşır. Bu rüya, gören kişi için genellikle hayırlı olmakla birlikte bazı tabircilere göre ise delik ayakkabı maddi sıkıntılara, borçlanmaya, zarar görüp elinden mal çıkarmak zorunda kalmaya alamettir.

Rüyada Yeşil Ayakkabı Görmek

Rüyasında yeşil ayakkabı giyen kimse oldukça iffetli, namusunu muhafaza eden ve hayırlı bir hanımla evlenir. Bu kadınla evlenen rüya sahibi oldukça mutlu ve huzurlu bir yuva kurar. Yeşil bir ayakkabıyı ayağından çıkarmak ise yukarıda bahsi geçen bir kadından ayrılmaya ve sonunda büyük bir pişmanlık yaşamaya alamettir. Rüyada al ayakkabı giymek ise yine iffetli ama nefsine, eğlenip gezmeye düşkün bir kadınla evlenmeye; siyah ayakkabı ise insanlara kin besleyen ve iki yülü bir kadınla münasebet kurmaya alamettir.

Rüyada Ayakkabınızı Dışarı Attığınızı Görmek

Rüyada ayakkabınızı dışarı atmanız, hanımınızla aranızın bozulmasına, tartışmanıza bazen de ayrılmaya alamettir. Eğer attığınız ayakkabı yeni veya yeşil renkli ise, aslında çok iyi olan bir hanımdan boşanıp mutsuz olmaya, eski ve yıpranmış bir ayakkabıyı atmak ise kötü huylu bir kadından kurtulmaya alamettir.

Rüyada Ayakkabınızın Tekinin Ayağınızdan Çıktığını Görmek

Rüyada ayakkabınızın tekinin ayağınızdan çıkması akrabalardan ayrılmaya, kız veya erkek kardeşinizle aranızın bozulmasına alamettir. Eğer sağ ayakkabınız çıkarsa erkek kardeşinizle, sol ayakkabınız çıkarsa kız kardeşinizle kavga edersiniz. Bazen bu rüya gurbete gitmektir. O nedenle böyle bir rüya gören kimse, yakında memleketinden ayrılır ve uzak bir şehre gider. Bu rüya akrabalarla ilişkiyi kesmeye de işaret olabilmektedir.

Rüyada Rahat Bir Ayakkabı Görmek

Bu rüya her anlamda bir rahatlık, başarı ve mutluluktur. Rahat bir ayakkabı ile uzun bir yolculuğa çıkan yolculuğu miktarınca güzel seneler geçirir. Dar ve sıkan bir ayakkabı ile yürümek ise hayatınızın bir döneminin sıkıntı ile geçeceğine alamettir. Rahat ayakkabı bazen de sizi düşünen, her zaman yanınızda olan ve iyi günde kötü günde yanınızda bulunacak olan ahlaklı ve iyi bir hanımdır. Bu rüya o kişiyle geçireceğiniz ömre ve mutluluğa alamettir.

Rüyada Kaybolmuş Bir Ayakkabı Görmek

Rüyada kaybolmuş bir ayakkabıyı bulan kimse umudunu yitirdiği bir işte birden başarı sağlar veya tam ümitsizliğe düşmüşken istediği şeye ulaşır. Rüyasında kaybettiği ayakkabıyı bulan kendisine tam istediği gibi bir eş bulur ve onunla evlenir. Bu rüya gören kişi için hayırlı ve kazançlı yollara, her anlamda başarılı olmaya ve sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Bağı Görmek

Rüyasında ayakkabı bağı gören güzel bir söz işitir veya bir başkasına tatlı bir söz söyler. Bu rüya insanlara iyilik etmeyi adet edinen ve herkes tarafından sevilen iyi huylu bir kimsenin habercisidir. Ayakkabı bağı bulan böyle bir kişiyle karşılaşır ve onunla arkadaş olur. Ayakkabı bağı kaybeden ise eğer böyle bir dostu varsa onunla arası açılır ve dostunu kaybeder. Ayakkabı bağını bağladığını görmek anlamı, ahlaklı ve dürüst bir dost edinmeye, ondan fayda görmeye ve sevineceği haberler almaya alamettir.

Rüyada Ayakkabıcı Görmek

Rüyada görülen ayakkabıcı, insanların arasını yapan iyi huylu bir kimsedir. Bu rüya, tartıştığınız bir dostunuzla aranızı düzeltecek oldukça hayırlı ve kulluk derecesi yüksek bir kimsenin varlığına alamettir. Bazen de ayakkabıcı rüyası, silahlı orduya ve kişilere yorulur. Ayakkabıcıya giren, bir orduya girer veya bir topluluğun içinde bulunur. Ayakkabıcı bazen de amire, kişiler arasında adaletli davranan bir lidere alamettir.

Rüyada Ayakkabıcıdan Ayakkabı Almak

Rüyada ayakkabıcıdan ayakkabı alan kimse çok güçlü ve dirayetli bir kimseden yardım görür. Bu rüya iş arayanlar için yakında güzel bir işe gireceklerinin habercisi de olabilmektedir. Rüyada ayakkabıcıdan yeni ve güzel bir ayakkabı alan çok hayırlı ve güzel kadınla evlenir. Bazen de bu rüya kazançlı bir işe kılavuztir. Ayakkabıcıdan eski, yırtık veya pis bir ayakkabı aldığınızı görmeniz, kötü huylu bir kadınla evlenmeye veya çalışma hayatında yaşayacağınız zorluklara işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Psikolojik Yorum

Rüyada ayakkabı görmek anlamı bilinçaltınızda hayatınızla ve mesleğinizle ilgili düşündüğünüzü gösterir. Hayatta nasıl ilerlediğinizle ilgili olarak bilinçaltında sürekli düşünceler içerisinde olduğunuzu, görülen sembole bağlı olarak yaşantınızda attığınız adımlar hakkında içinizden neler düşündüğünüzü, neler hissettiğinizi ifade eder. Örneğin kendinizi kirli ayakkabılar giyerken görüyorsanız, yaşam tarzınızdan ve tutumunuzdan çok da memnun değilsiniz demektir. Ayakkabılarınızı değiştirmek istediğinizi ve yeni ayakkabılar aradığınızı görmek anlamı hayattaki tutumunuzu değiştirmek istediğinize alamettir. Ayakkabı bazen de bireyin gerçek hayatta yapamasa da bulunduğu yeri terk etmek istediğinin bir göstergesidir. Aslında farklı diyarlara gitmek istediğinizi; lakin bazı sorumluluklarınızdan dolayı bu isteğinizi gerçekleştiremediğinizi gösterir. Ayakkabı gören kimse, daha huzurlu ve güzel bir hayat sürmek istemektedir. Ayakkabı ile iç dünyasında yer alan ama bir türlü ortaya çıkamayan bu isteğini gidermiş olur.

Hayata daha farklı bir perspektiften bakarak mutlu olmayı istiyor ve geleceğiniz ile ilgili karamsarlıklardan arınmak ise niyetiniz Türkiye’nin en iyi medyum sitesi bütün problemlerinizi çözmek için hazırdır. Sizler için büyük bir özveriyle çalışan medyum.net güncel yazıları ile sizi bilgilendirecek ve site üzerinden tavsiye ettiğimiz gerçek medyum ile çalışarak sahtekarlardan uzak kalacaksınız.
Yapmanız gereken sadece sitemizi ziyaret etmek ve iletişim adresinden güvenilir medyum hocaya ulaşmak. Güvenilir medyumlarla alakalı tavsiyelere ve gerçek medyum yorumları için Medyum Bul sitesini ziyaret edin.

Puanımız
Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Content Protection by DMCA.com