BRüya Tabirleri

Bal Yemek

Rüyada Bal Yemek

Rüyada bal yemek hayırlı bir rüyadır. Pek çok şekilde tabir edilebilir. Rüyada bal yemek, eşler arasındaki sevgi ve saygıya dolayısıyla da ev içinde hâkim olan mutlu hayata kılavuz ederken öte yandan da ağız tadına, neşeli ve hayat dolu olmaya, dinine bağlı kalmaya, haram yememeye, haram mala el sürmemeye, kıskanılacak ve imrenilecek kadar güzel olmaya, zenginliğe, herkesin gıpta edeceği işler yapmaya, saygınlığa ve makama sahip olmaya işaret eder. Rüyasında balı ekmeğe sürerek yiyen kişi deyim yerindeyse bir eli yağda, bir eli balda, hiç çalışmadan ve yorulmadan para sahibi olacaktır. Rüyada bal yediğini gören kişi çok eğitimli, görgülü ve zengin bir ailenin çocuğu olarak ifade edilir.

Rüyada Petekli Bal Yemek

Rüyada petekli bal yemek rüya sahibi için gurbetten dönecek birine ve onunla ayrı kaldığı yılların acısını çıkararak doya doya özlem gidermeye kılavuz eder. Başka bir tabire göre bu rüyanın, rüya sahibinin gurbette olan ya da ayrı olduğu sevdiklerinden iyi haberler almasına işaret ettiği söylenir.

Rüyada Bal Yalamak

Rüyada bal yaladığını gören bireyin rüyası, karşısına kendisi için çok hayırlı olacak bir kısmetinin çıkacağı şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi bu hayırlı kısmet ile dünya evine girecek demektir.

Rüyada Bal Kovanı Görmek

Rüyada bal kovanı görmek anlamı peşi sıra gelecek aksiliklere ve kötü olaylara yorulur. Rüya sahibi zihni sinir haller yaşayacaktır.

Rüyada Bal Toplamak

Rüyada bal topladığını gören kişi kısmetini topluyor demektir. Rüya sahibinin kendi işini kurup, kendi kendinin patronu olacağına ve kazancının da dolgunlaşacağına kılavuz eder.

Rüyada Bal Almak

Rüyada bal aldığını gören kişi yaptığı tüm yatırımlardan kar elde edecek ya da yeni bir ihaleye girecek ve bu işten büyük bir karla çıkacak demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu