CRüya Tabirleri

Çaydanlık Görmek

Rüyada Çaydanlık Görmek

Rüyada çaydanlık görmek anlamı boş boğaz kişilere işaret eder. Rüya sahibinin çevresindeki faydasız kişilere kılavuztir. Rüyada çaydanlık gören kişi, çevresindeki kişilerden sürekli olarak zarar görüyor ama yine de bir türlü bu kişilere karşı hayır demesini öğrenemiyor demektir. Bir kişi rüyasında çaydanlık görürse bu iyiye ve hayra kılavuz değildir.

Rüya sahibi naif, kibar, anlayışlı ve iyi niyetlidir lakin çevresindeki kişiler onun gibi değillerdir ve onun iyi niyetini sürekli su istimal ederek, kendisini hem maddi hem de manevi olarak sömürmeye çalışıyorlardır. Yani, rüya sahibinin çevresindeki kişiler gerçek dostları değil yeme dostlarıdır. Yüzüne canım, cicim, aslanım der, sırtını sıvazlarlar ama arkasını döndüğü anda onu sırtından vurmaya kalkarlar.

Rüyada Çaydanlık Almak

Rüya sahibinin çevresinde bulunan bir kişi nedeni ile alacağı sıkıntıya işaret eder. Rüya sahibi bu bireyin kendisi için nahoş sözler ettiğini duyacak bu duruma çok sinirlenecek ve içerleyecek diye tabir edilir.

Rüyada Çaydanlık Yıkamak

Rüya sahibi için yeni ve kesin kararlar almak anlamına gelir. Rüyasında çaydanlık yıkadığını gören kişi hem çevresini, hem işini değiştirmeye karar verecek demektir.

Rüyada Çaydanlık Kırmak

Acı sözler duymaya ya da birine acı sözler söylemeye işaret eder. Rüya sahibinin yılan dilli birisinden kurşundan ağır sözler işiteceğine ya da rüya sahibinin hiçbir kasıt olmadan, bir kişiye bir anda ağzını bozarak, hakaret edeceğine yorulur.

Rüyada Çaydanlık Dökülmesi

Malın boşa gitmesine ve ticarette zarar etmeye kılavuz eder. Rüya sahibinin büyük ümitlerle girdiği işten zararla çıkması, bu nedenle de parasının pul olması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Çaydanlık Yanması

Büyük üzüntüdür. Rüya sahibinin işlerinin bir anda kötüleşmesi ve borçlarını ödeyememesi dolayısıyla iflas etmesi olarak ifade edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu