CRüya Tabirleri

Çiçek Koparmak

Rüyada Çiçek Koparmak

Rüyada çiçek koparmak, hangi çiçeğin koparıldığına göre değişik anlamlar içerir ancak genel olarak çiçek koparmak bireyin iyi giden hayatını bir anda bozacak, rahatsızlık yaratacak olaylar yaşamasına, kendi hatası yüzünden moral bozukluğu içinde kalacağına yorumlanır. Hastalanmak, bedensel engeller nedeniyle işten uzak kalmak, başkasına muhtaç olmak anlamına da gelir. Dalından çiçek kopardığını görmek anlamı, imrenilecek bir hayat yaşarken nazara uğramak ve ilişkilerde bozulmalar meydana gelmesi olarak tabir edilir. Gül kopardığını gören kişiler aradıkları aşkı bulmak konusunda sıkıntı çekerler ve yalnızlık duygusu yüzünden mutsuzlaşırlar. Evliliklerde geçimsizlik anlamına gelen rüya, içine kapanık, sessiz ve sakin bir dönem geçirileceğini de işaret eder. Bir konuda umudu yitirmek ve hayal kırıklığı yaşamak demek olduğu gibi, gelecekteki günlerin kişi için daha da güzel geçeceğini de müjdeler.

Rüyada Gül Koparmak

Dalından al bir gül koparmak, bekarlar için aşık olmak, güzel bir ilişkiye başlamak demekken, evli kimseler için de evliliklerindeki sorunları gidermek için çabalayacaklarını ve emeklerinizinneticesini göreceklerini ifade eder. Beyaz gül kopardığını görmek anlamı, geçici bir rahatsızlığa yorumlanır. Sarı gül kopardığını gören kişi parasal konularda sıkıntıya düşer. Siyah gül koparmak ise, sevilen kimselerden uzak kalmak, hasret çekmek ve yalnızlığa düşmek manasına gelir.

Rüyada Kurumuş Çiçek Koparmak

Kurumuş çiçek koparmak bugüne değin gelen, kişiyi geçmişinden itibaren takip eden pek çok olumsuzluğun, sıkıntının nihayet sona ererek, daha güzel günler yaşanacağına müjde verir. Hastalık çekenler için de yeni tedavilerin denenerek sonuç alınmaya başlanacağını, yürümeyen ilişkileri bitirerek yola devam edileceğini de tabir eder. Acı tecrübelere de alamet eden rüya, bireyin çevresinde olup biten her şeye daha fazla dikkat kesileceğine, tecrübelerinden faydalanarak sorunları pratik şekilde çözeceğine yorumlanır.

Rüyada Çiçek Koparmanın Psikolojik Yorumu

Rüya sahibinin hayatındaki olumsuzluklara başkalarının neden olduğunu düşünmesine, mutlu bir geleceğin kendisinden çalındığına inandığını ifade eder. Sembolik olarak çiçek koparmak sahip olunan arkadaşlardan uzaklaşmak, aile bağlarını koparmak, kendi kararlarını verecek şekilde yaşamak istemek demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Content Protection by DMCA.com
Sohbeti Aç
Yardıma ihtiyacım var
Buyrun
Size nasıl yardımcı olabilirim