CRüya Tabirleri

Cuma Görmek

Rüyada Cuma Görmek

Rüyada Cuma görmek anlamı, çok hayırlı bir rüyadır ve İslami olarak yorumlandığında rüya sahibinin isteklerine en kısa sürede ulaşması ve Allah ’tan dilediklerinin olması anlamına gelir. Cuma günü gören kişiler sabırları sayesinde asla umutsuzluğa düşmezler ve başlarına ne gelirse gelsin her işte bir hayır ararlar. Yaptıklarını kalpten yapar ve söylediklerini de her zaman düşünürler. Kimseyi kırmadan, sakin ve huzurlu geçecek bir hayata işaret eden rüya, aynı zamanda ve anda manevi olarak kişiyi tatmin eden bir hayat sürüleceğine de yorumlanır.

Rüyada Cuma Namazı Görmek

Hak ve hukuk görerek yapılan işlere, bireyin çalışanlarına her zaman hakkını verdiğine ve kul hakkı yemeden ömrünü tamamlayacağına, İslami olarak Allah korkusu ve inancına uygun şekilde hareket ettiğine ve sabrı ile selamete çıkacağına, sevap işlemekten geri kalmayıp, başka kimselere de yardım edeceğine tabir edilir. Rüya sahibinin karşısına çıkan her durumda iyilikten geri kalmayacağını ve kendisine kötülük edenlere dahi iyilikle cevap vereceğini, Allah katında çok yüce gönüllü, iyi bir mümin olacağını, bereketinin hiç kesilmeyeceğini ve rızkının her daim artacağını ifade eder.

Rüyada Cuma Namazına Gitmek

Kişinin her işini kalbinde Allah korkusu ile yaptığını ve bu nedenle hiçbir zaman kötülüğe bulaşmadığını, haramla işi olmadığını ve yaptığı tüm iyiliklerin karşılığını kısa sürede alacağını bildirir. Cuma namazına gittiğini gören kişilerin yaptıkları iyilik her zaman karşılığını bulur ve Allah ’tan diledikleri gerçek olur. Sevabı bol ve aynı zamanda ve anda inancından ödün vermeyen biri olunduğuna da kılavuz eden rüya son derece hayırlıdır.

Rüyada Cuma Görmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin manevi açıdan bir arayış içinde olduğuna, kendisini ruhsal olarak tatmin etmenin yollarını aradığını ve dini anlamda sürekli olarak araştırma yaparak sorularına cevap bulmaya çalıştığını ifade eder. Cuma aynı zamanda ve anda bireyin manevi yolculuğunun da sonuna geldiğinin sembolü olarak görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Content Protection by DMCA.com
Sohbeti Aç
Yardıma ihtiyacım var
Buyrun
Size nasıl yardımcı olabilirim