DRüya Tabirleri

Dava Görmek

Rüyada Dava Görmek

Rüyada dava görmek anlamı, bireyin karşılaşacağı bir olaydaki tutumunun her şeyi değiştireceğine, kendi kaderi dışında, başkalarının kaderinde de etki yapabilecek önemli bir konumda olacağına ve adil, doğru karar vermesi gerektiğine dair bir uyarıdır. Aynı zamanda ve anda yanlış yollara sapan kişiler için de bu şekilde devam etmeleri halinde gelecekte ciddi sorunlar yaşayacaklarını, devletle problem olacağını veya hüküm giyerek, özgürlüklerinden olacaklarını da bildirir. Dava gören bireyin ailesinde çok bireyin hak iddia ettiği bir mal söz konusudur. Muhakeme gücü olan ve kudret sahibi biri ile tanışılacağına, bireyin bugüne değin halledemediği devletle ilgili bir sorunda bu kimseden destek alınacağına da yorumlanır. Eğitim çağındaki gençler için geleceklerinde seçecekleri mesleğin avukatlık ya da hakimlik gibi alanlarda olacağını da haber verir.

Rüyada Dava Açmak

Haklı olduğu halde haksız duruma düşen kişilerin gösterdikleri gayret sonucunda herkese doğruların ne olduğunu ispat edeceklerine, işini kaybedenlerin yeniden döneceğine, işten atılanların yüklü bir tazminat kazanacaklarına alamettir. Miras konusunda aile ve akrabalarla ortak bir karara varılamayan durumlarda mahkemeye başvurularak hak edileni almak şeklinde de yorumlanır. Genç insanlar için kamuya yararlı olabilecekleri meslekleri tercih edeceklerine ve başarı göstereceklerine tabir edilir.

Rüyada Davacı Olmak

Bir kimse hakkında davacı olunuyorsa ve o kişi tanıdıksa, gerçekte de bu kişiyle araya husumet girecek demektir. Çok küçük ve önemsiz bir sebepten çıkacak tartışmaların sonucunda bireyin kendisine yeni bir düşman edineceğine de alamettir. Tanımadığı birinden davacı olduğunu görenler ise, iş yerlerinde amirleri veya yöneticileri ile tartışırlar ve işten ayrılır yahut atılırlar.

Rüyada Dava Görmenin Psikolojik Yorumu

Mesleki rüyalar arasındadır ve genellikle hukuk alanında faaliyet gösteren kimselerde sıklıkla görülür. Diğer bir şekilde de, devletle veya yasalarla ilgili sıkıntıları olan, borçlarını ödeme güçlüğü çeken, kendisine dava açılan ya da bir sıkıntıdan ötürü kanundan kaçan kişiler de bu tip rüyalar görürler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Hemen Ara