DRüya Tabirleri

Dede Görmek

Rüyada Dede Görmek

Rüyada dede görmek anlamı, bilge olan ve hayat tecrübesine güvenilebilecek kişi ile tabir edilir. Rüyasında dede gören bireyin hayatı belki de torunlarının, torunlarını görecek kadar uzun olacaktır. Ayrıca rüya sahibi ilerleyen yaşına rağmen, dinç ve sağlıklı olacak, tabiri caizse pek çok genci de cebinden çıkartacak kadar güzel ve hoş görünecektir.

Rüyada dede görmenin bir başka anlamı da ana baba sözü dinlemediği için başı derde giren, zarar eden ve üzücü şeyler yaşayan kişi şeklindedir. Rüya sahibi hiç uslanmayan, her defasında gerek maddi gerekse manevi kayıplar yaşamasına rağmen yine de aynı hataları bile bile yapan, her defasında anasının babasının lafını ezip geçen kişi olarak tasvir edilir.

Rüyada Ölmüş Dede Görmek

Hayattan elini eteğini çekmiş, umutlarını kesmiş, karamsar düşünüp mutsuz olan kişi anlamına gelir. Rüya sahibi hayattan aldığı tüm zevki yitirmiş, sadece yaşamak için yaşayan kişi haline gelmiş demektir. Hatta çevresindekiler kendisine yaşayan bir ölü şeklinde bakmaya başlamıştır diye tabir edilir.

Rüyada Dede Olmak

Dolu dolu yaşamaya, hayattan doyasıya zevk almaya, bireyin neşesi sayesinde her zaman sağlıklı olmasına ve gözünde hiçbir şey kalmayacak şekilde bir yaşam sürmeye kılavuz eder.

Rüyada Dede ile Konuşmak

Rüya sahibinin yapmak istediği bir iş için bir büyüğünden akıl sormasına ve ona göre hareket etmesine işaret eder. Rüyasında dedesi ile konuştuğunu gören kişi, yaptığı işin doğruluğundan emin olmak ister.

Rüyada Dede ve Babaanne Görmek

Rüya sahibini çok düşünen, üstüne titreyen, bir zarar görecek de üzülecek diye aklı çıkan, bu nedenle de hayır dualarını ve dileklerini esirgemeyen aile büyüklerine yorulur. Rüya sahibi bu hayırlı dualar sayesinde kötülüklerden, belalardan ve kazalardan korunur.

Rüyada Dede Evini Görmek

Rüya sahibinin, uzun bir süredir haber alamadığı bir kişiden alacağı haber sayesinde çok sevineceğine, işlerinin çok kazançlı ve hızlı bir şekilde ilerleyeceğine, işle ilgili olarak açılan kapıların kendisine büyük hayırlar getireceğine, zamanında gereksiz yere almış olduğu yani kendisi için lüks denebilecek bir malı elden çıkaracağına ve bu sayede yüklü miktarda parayı eline alacağına alamettir. Rüyada dede evini yıkılmış görmek anlamı, aile bireyleri arasında yaşanacak tartışmalar yüzünden haneye ayrılık gireceğine, sevilen bir kişi ile kurulan ortaklığın bozulacağına ve hesapta olmayan bir sebepten ötürü zor bir duruma düşüleceğine kılavuztir.

Rüyada Dede Ve Anneanne Görmek

Uzun bir süre üzerinde düşünülerek ve kaynak bulunarak yeni bir kazanç kapısına sahip olunacağına, ayrı düşmüş kişilerin buluşacağına, sorunların yakın bir zaman içinde kesin çözüme kavuşacağına, dertlerin biteceğine ve bolluk ve bereket içinde bir hayat geçirileceğine yorumlanır. Rüyada dede ve anneanneyi üzgün görmek anlamı, yapılan işte hayal kırıklığı yaşatacak bir karar verileceğine, gereksiz bir harcama yapılacağına, bu harcama yüzünden aksayan bir ödemeden ötürü bir ahbapla ters düşüleceğine ve sorunların günden güne artacağına yorulur.

Rüyada Dede Ve Baba Görmek

Haneye girecek bir kişi sayesinde ailevi sorunların bitme noktasına geleceğine, işle ilgili çok doğru ve başarı getirecek kararlar alınacağına, bu kişi sayesinde hane halkının toparlanacağına, birbirlerine daha sıkı kenetleneceklerine, zorlukları el birliği ile aşacaklarına ve mutlu ve huzurlu olacaklarına tabir edilir. Rüyada dede ve babaanne konuşmak, topluma yarar sağlayacak ve birçok kişiyi mutlu edecek bir konuda çalışmalar yapılacağına, büyük bir azimle girilen işte yüksek hedeflerin kısa zamanda ve anda gerçekleştirileceğine, hem maddi hem manevi açıdan destek sayesinde sevilen bir bireyin ağır bir hastalıktan kurtulacağına, yeni ve daha büyük hedeflere göz dikileceğine ve yine kısa bir süre içinde bu hedeflerin gerçekleştirileceğine kılavuztir.

Rüyada Dede Ve Ninesini Görmek

Rüya sahibinin, alacağı eğitim ve sahip olduğu öz güven sayesinde beklenmeyecek ve birçok kişi tarafından sürpriz sayılacak üstün başarılar kazanacağı, bu sayede çalıştığı sektörde büyük bir üne kavuşacağı, birçok bireyin hayran olduğu ve toplumun takip ettiği bir kişi olacağı ve birçok insana yardımcı olacağı anlamına gelir. Rüyada dede ve ninesini uyurken görmek anlamı, üzerinde anlaşma sağlanamamış bir konuda boş yere nefes tüketmeye, sevilen ve büyük manevi değere sahip olan bir eşyayı kaybetmeye, yaşanacak bir talihsizlikten ya da uğranacak bir ihanetten ötürü darda kalmaya ve uzun bir zaman boyunca bir çıkış yolu aramaya alamettir.

Rüyada Dede İle Evlenmek

Yapılan hataların büyük zararlara ve tartışmalara sebep olacağına, yakın zaman içinde çok büyük bir kaza yaşanacağına, hem maddi hem manevi olarak büyük kayıplar yaşanacağına, aksiliklerle dolu bir döneme girileceğine, birçok fırsatın elden kaçırılacağına, sevilen kişilerle uzun süreli bir ayrılık yaşanacağına ve eşler arasına girecek bir kara kedi yüzünden tartışmaların baş göstereceğine rivayet edilir. Rüyada dedesi ile evlenmiş birini görmek anlamı, bireyin, insanlara karşı güvenin sarsılacağına, verdiği  kararların hatalara sebep olacağına, insanlarla tartışacağına, sevdiği kişilerden kötü sözler işiteceğine ve uzunca bir süre yalnız kalacağına kılavuz eder.

Rüyada Dede Torunu Görmek

Edilen duaların Allah katında karşılığını bulacağına, sağlıkla ilgili olacak herhangi bir sıkıntının kısa bir zaman içinde ve herhangi bir hasar bırakmadan geçeceğine, iş dünyasında üne kavuşulacağına, kısmetli bir kişi olunacağına ve eğitimle ilgili büyük bir karar alınacağına alamettir. Rüyada dede torunu ağlarken görmek anlamı, rüyayı gören bireyin, çıkacağı bir yolculuktan hiç aklına gelmeyecek ve çok zarar ettirecek büyük bir sorunla döneceğine, yanlış bir karar vereceği için  eline geçen fırsatları kaçıracağına, aile bireylerinden biri ile tartışacağına ve yakın akrabalarından biri ile arasına mesafe koyacağına alamettir.

Rüyada Ağlayan Dede Görmek

Kardeşlerden birinin canını sıkan bir olay yüzünden aile bireylerinin hepsinin üzüleceğine, iş hayatında meydana gelen bir sorunun daha kötü bir hal alacağına, büyük bir maddi kayba uğranacağına, girilen bir işte beklenmedik bir zararla karşılaşılacağına,  uzun bir zamanda ve andan beri devam eden ve evlilikle noktalanacağı düşünülen bir birlikteliğin sona ereceğine yorulur. Rüyada ağlayan dedenin güldüğünü görmek anlamı, yapılan hataların telafi edileceği, gösterilecek azim sayesinde iş hayatında iyi bir yer edinileceği, birbiri ardına yaşanan talihsiz durumların düzeltileceği, zararların telafi edileceği,  eğitim hayatı ile ilgili olarak bir karar verileceği ve okula devam edileceği anlamına gelir.

Rüyada Siyah Sakallı Dede Görmek

İş konusunda tecrübe sahibi olmak için deyim yerindeyse daha kırk fırın ekmek yenilmesi gerektiğine, o zamana kadar işleri en iyi ve en dikkatli şekilde yönetip zarara uğramamak ve kazanç elde etmek için çalışılacağına, tam yerinde verilecek kararlarla çalışmaların sürpriz başarılar getireceğine ve yeni iş kollarına adım atılacağına rivayet edilir.  Rüyada ak sakallı dede görmek anlamı, bazı sorunlar yüzünden günden güne gittikçe azalan kazancın yapılacak birkaç hamle ile arttırılacağına, yeni bir eve taşınılacağına, borçların en düzgün şekilde ödeneceğine, yardım isteyen kişilere yardım edileceğine ve hayır duaları alınacağına kılavuztir.

Rüyada Dede Eli Öpmek

Geleneklerine, adet ve törelerine bağlı bir kişi olan rüya sahibinin, aile hayatında da bu kavramlara çok önem vereceğine, evlatlarını bu kavramlarla büyüteceğine, işlerini bu sayede geleneksel şekilde yani ahbaplık usulüyle devam ettireceğine ve deyim yerindeyse kendi yağında kavrulup gideceğine işaret eder. Rüyada dede eli öpmek ve başına koymak, büyüklere saygıda kusur etmemeye, geçmişe özlem duymaya, aile bireyleri ile mutlu ve huzurlu olmaya, doğulan yerle ilgili hatıraları hatırlamaya, anne baba için sürpriz yapmaya, sıkıntılardan kurtulup ferahlığa çıkmaya, ince eleyip sık dokumaya ve tedbiri elden bırakmamaya yorulur.

Rüyada Beyaz Elbiseli Dede Görmek

Kişinin, yardıma muhtaç insanlara ve fakir fukaraya yardım etmesi sayesinde bol bol hayır duası alcağına, kendi dualarının Allah katında kabul olacağına, gireceği bir projede göstereceği özveri sayesinde makam sahibi olacağına, hayırlı bir kısmetle dünyaevine gireceğine, kısa süre içinde evlat sahibi olacağına ve herkes tarafından takdir göreceğine alamettir. Rüyada siyah elbiseli dede görmek anlamı, vakitsiz gelecek bir haber yüzünden elde bulunan işin zorluğa gireceğine, yapılması gereken bir ödemenin yapılamayacağına, kötü bir bireyin oyununa gelineceğine, zarar getirecek bir işe girileceğine ve bu işte büyük bir sorun yaşanacağına kılavuztir.

Rüyada Dede Görmenin Psikolojik Yorumu

Bireyin duygusal dünyasının ağır bastığını gösterir. Bu rüya bireyin yaşadıklarından kolay etkilenen, onlara mutlaka duygusal olarak anlamlar yükleyen, üzülmeyi, ağlamayı, içerlemeyi ve kederlenmeyi insanın en önemli parçası sayan tarafına dair bir rüyadır. Elbette rüyada dede görmek anlamı rüyaların tek tek ele alınması durumunda psikolojik olarak farklı şekillerde açıklanabilir lakin genel olarak ele alındığı zaman bireyin hüzünlü bir dünyası olduğunu, bunun da ince ruhundan, kişiliğinden ve gönül gözüyle bakabilmeyi becerdiğinden kaynaklandığını ortaya koyar. Bu vasıflara sahip bireyler duygusal dünyalarının yoğunluğu nedeniyle yaşadıkları hiç bir anıyı unutmazlar ve  yabana atmazlar. Ve başka kimselerin üzüntülerini kendi üzüntüleri, kederlerini kendi kederleri olarak görecek kadar da yüce gönüllüdürler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu