DRüya Tabirleri

Diş Görmek

Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek anlamı, rüya tabircilerine göre birçok farklı şeyi temsil etmektedir. Rüyada görülen dişler aile üyelerini, gelirdeki artışı, kederi, gereksiz para harcamayı ve akrabalarla araya mesafe girmesini temsil etmektedir.

Diş genellikle rüyalarda sık görülen bir semboldür. En çok da dişlerin çürümesi ve dökülmesi rüyalara girer. Bu tür rüyalar genellikle kabus halini alır. Rüyalarla ilgili yapılan araştırmalarda yetişkinlerin dişle ilgili rüyaları çocuklardan daha fazla gördüğü sonucuna ulaşılmıştır. Dişi rüyada ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak yorumu da farklı olacaktır. Aşağıda diş ile ilgili çeşitli rüya tabirlerini göreceksiniz. Size en uygun olan başlığı bularak rüya yorumunuzu incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Rüyada diş görmek anlamı tabiri

Diş dökülmesi

Dişlerinizin tümünün döküldüğünü görmeniz alacağınız haberlerin sizi üzeceğine kılavuz eder.

Dişleriniz döküldükten sonra onları elinize almanız ise, akrabalarınız arasındaki dargınlığı çözeceğinize ve onları barıştıracağınıza yorulmaktadır.

Dişleriniz döküldüğünde yere değmeden onları yakalamanız ise aile bağınız olan kişilerden birinin bir rahatsızlık atlatacağına kılavuz eder. Bu rahatsızlık canınızı sıkabilir lakin şifa haberini almanız uzun sürmeyecektir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise dişlerin tümünün dökülmesi, hane içinde yaşayan kişilerin artacağına işaret eder. Bu size gelecek misafirler olabileceği gibi, yeni doğan bir bebeğin müjdecisi de olabilir.

Rüyanızda dişleriniz döküldükten sonra onları kaybeder ve bir daha bulamaz iseniz, kaç tane dişiniz dökülmüş ise bir o kadar da akrabalarınızın çalışmak amacıyla şehir ya da ülke değiştireceğine kılavuz eder. Bu iş yolculuğu ve gurbet durumu onlara son derece hayırlı gelecektir. Döndüklerinde durumları çok daha iyi olacaktır.

Eğer dişleriniz döküldükten sonra ağzınızdan düşmezlerse ve yerlerine geri gelirlerse bu rüya akrabalarınızın sizden memnun olmadıklarına işaret eder. Sitemlerini size doğrudan söyleyebilecekleri gibi arkanızdan farklı kimselerle de paylaşabilirler.

Bir başka rüya tabirine göre ise rüyada dişlerin dökülmesini görmek anlamı, ağır bir rahatsızlık atlatacağınıza kılavuz eder.

Diş ağrısı

Evlatlarınızla ilgili konularda canınız sıkılabilir. Söyleyecekleri sözleri yanlış anlayabilir ve gereksiz yere üzülebilirsiniz. Diş ağrısı ayrıca beklenmedik can sıkıcı olaylara da kılavuz etmektedir.

Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada diş ağrısı görmek anlamı planlamadığınız bir harcama yapacağınıza işaret eder. Bu harcama yüzünden maddi zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bir şey alırken dikkatli olmalı ve maddi durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Çok lüks harcamalara yönelmemeli ve mümkün olduğu kadar şu sıralar harcamalarınızı kısıtlayarak paranızı biriktirmeye çalışmalısınız.

Rüya tabircisi Cabir Mağribi ise diş ağrımasıyla ilgili farklı bir yorumda bulunmuştur. Eğer dişleriniz ağrıdığında onları acıya dayanmak için elinizle tuttuğunuzu görmüş iseniz, hayrınıza olacak olaylara kılavuz eder. Dişlerinizi tutmak amacıyla iki elinizi birden kullanmışsanız bu eve girecek eşyalara veya satın alınacak taşınmaz mallara kılavuz etmektedir.

Ön dişler

Ön dişlerin yerinden çıkması erkek çocuğunuzla ya da kız – erkek kardeşinizle bir tartışma yaşayacağınıza ve söylediklerinizle onların kalbini kıracağınıza işaret eder. Söyledikleriniz yüzünden uzun süre küs kalabilirsiniz. Bu nedenle ne kadar sinirli olursanız olun ağzınızdan çıkanlara dikkat etmeye çalışın.

Ön dişinizin düşmesi yeni bir doğum haberine kılavuz eder. Erkek çocuğunuz ya da kardeşiniz olabilir.

Ön dişlerinizin artması ya da güzelleşmesi, makam sahibi insanlar tarafından yardım alacağınıza kılavuz eder. Bu yardım size tam da ihtiyacınız olduğu zamanda ve anda gelecektir.

Ön dişlerin uzun olması genellikle halk arasında beğeni toplar. Bu nedenle rüya tabircileri bu rüyayı olumlu yorumlamışlardır. Rüyanızda ön dişleriniz uzamışsa bu durumda babanız ve babanızın tarafından akrabalarınız

Yeni çıkan diş

Rüyanızda yeni bir dişinizin çıktığını görmeniz evlat sahibi olacağınıza yorulmaktadır. Eğer bu yeni diş üst çene kısmınızda çıkmışsa evladınız erkek, alt çene kısmında çıkmışsa evladınız kız olacak demektir.

Kürdan

Kürdanla dişlerinizi temizlediğinizi görmeniz şerre yorulur. Bazı rüya tabircileri kürdanla diş temizlediğini görmenin parasal sıkıntılar getireceği konusunda hemfikirdir.

Diş çekmek

Rüyasında dişini çektiğini gören kimse, akrabalarıyla daha az görüşmeye başlar. Eğer aynı anda kan görmüşseniz bu durumdan dolayı günaha gireceğinize işaret eder.

Eğer rüyanızda siz birilerinin dişlerini çekmiş iseniz bu rüya etrafınızdan birinin başına gelen kötü bir olaydan fayda sağlayacağınıza kılavuz eder.

Dişin kırılması

Rüyanızda dişinizin kırıldığını görmeniz, eğer bir borç içerisindeyseniz parça parça borcunuzu ödemeye nail olacağınıza kılavuz eder.

Altın dişler

Rüyasında altın dişe sahip olduğunu gören bireyin evinde yangın çıkacağına dair rivayetler bulunmaktadır. Bir diğer rivayete göre ise bu rüyayı gören sarılık olur.

Bir kısım rüya tabircileri ise rüyada altın diş görmenin hayırlı olduğunu belirtmişlerdir. Bu yorumculara göre rüyayı gören kimse girdiği işten çok fazla kazanç sağlar ve feraha erer.

Gümüş dişler

Rüyasında gümüş dişi olduğunu gören kimsenin maddi durumuyla ilgili dedikodular yapılır. Bu dedikodular size zarar verebilir. Bu nedenle maddi durumunuzla ilgili herkese bilgi vermemeli, sadece yakınlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmalısınız.

Diş kamaşması

Rüyasında dişlerinin kamaştığını gören kimsenin zor gününde yanında olacağını düşündüğü kişiler onu hayal kırıklığına uğratır.

Çürük diş

Rüyanızda dişlerinizin çürümesi, hanedeki bereketin azalacağına işaret eder. Eğer dişleriniz çürümekle birlikte aynı zamanda ve anda sallanmaya başlamışsa bu durumda gelir azlığının yanında ayrıca elinizdeki paraları da yok yere harcayacağınıza kılavuz etmektedir.

Rüyanızda dişi çürüyen kişi başkalarıysa, bu işinize yaramayacak bir konuşma yapacağınıza işaret eder. Karşınızdaki kişi densiz bir kimse olabileceği gibi size yardım etmek istemeyen bir kimse de olabilir.

Aralıklı diş

Dişlerinizin aralıklı olduğunu görmeniz, hane içindeki fikir ayrılıklarından dolayı huzursuzluğa ve gelirin azalmasına yorulur.

Diş lekelenmesi

Rüyanızda dişlerinizin lekelendiğini görmeniz, sıkıntılı günler geçireceğinize kılavuz etmektedir.

Misvak

Rüyada dişleri misvaklamak, ödemelerinizi yapacağınıza ve peygamberimizin yaşam tarzına uygun şekilde hayatınızı yaşayacağınıza kılavuz eder.

Güzel görünen dişler

Güzel dişlere sahip olduğunuzu görmeniz akrabalarınız tarafından takdir edileceğinize kılavuz eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada güzel dişlere sahip olmak, gireceğiniz işler dolayısıyla büyük gelirler elde edeceğinize işaret eder. Ayrıca şanslı bir dönemdesiniz demektir. Hiç beklemediğiniz ve aklınıza gelmeyen yerlerden elinize büyük paralar geçebilir.

Çağdaş Ulema ise bu konuda farklı bir yorumda bulunmuştur. Eğer gördüğünüz güzel dişler başkalarına ait ise, bu rüya, etrafınızdaki ve yakın çevrenizdeki kişilerin zengin olacağına kılavuz eder.

Çirkin görünen dişler

Çirkin dişlere sahip olduğunuzu görmeniz akrabalarınız tarafından alaya alınacağınıza kılavuz eder.

Diş çektirmek

Dişlerinizi çektirdiğinizi görmeniz gelirinizin artacağı şeklinde tabir edilir.

Diş kararması

Diş kararması kederli ve tasalı günler yaşayacağınıza kılavuz etmektedir.

Dolgu yaptırmak

Rüyanızda dişlerinize dolgu yaptırdığınızı görmüşseniz bu rüya parasal anlamda bazı sıkıntılar çekeceğiniz anlamına gelir.

Takma diş

Rüyanızda takma diş taktığınızı görmeniz bir işte başarı sağlayacağınıza kılavuz eder. Bu rüya aynı zamanda ve anda istediğiniz şeylere sahip olacağınıza da yorulmaktadır.

Bir başka kimsenin takma diş taktığını görmeniz ise, riyakar bir kimsenin size zarar verebileceği konusunda bir uyarıdır. Etrafınızdaki kişilere karşı dikkatli olmalı ve her söylenene itibar etmemelisiniz.

Diş doktoru

Rüyanızda bir diş doktoru görmeniz, ikilemde kalacağınız bir konu olacağına kılavuz eder. Altı sakal üstü bıyık durumları olabilir. Arada kaldığınız konu içinden çıkılamaz bir hal alabilir lakin karamsarlığa kapılmayın. Bir dostunuz sizi bu can sıkıcı durumdan kurtaracak. Beklemediğiniz bir anda gelecek bu yardım eli sıkıntılarınızı üzerinizden alıp götürecek.

Rüyada diş görmek anlamı psikolojik yorumu

Binlerce yıldır insanların rüyalarında en sık gördüğü şeylerden birisi de dişlerdir. Dişler en sık rastlanan rüya sembolleridir. Rüyada diş görmenin hastalıkla veya ölümle bağdaştırılması eski Yunan kültürü ile ilişkilidir. Uzakdoğu ’da ise dişlerin dökülmesi genellikle bireyin yalan söylediği ya da kişiye yalan söyleneceğini ifade eder. Bununla birlikte İslami rüya tabirlerine baktığımızda dişin maddi zararları ifade ettiğini görürüz. Peki psikoloji rüyada diş görmek anlamı için nasıl yorumlarda bulunuyor?

Çürük dişler

Rüyanızda çürümüş dişlerinizin olduğunu görmeniz söylediğiniz şeyler yüzünden içten içe pişmanlık yaşadığınızı göstermektedir. Bazen ne kadar haklı olsak da söylediklerimizi kendimize yakıştıramayabiliriz. Sözlerinizden dolayı gelen bu kötü hisler rüyanızda çürümüş dişler olarak sembolize edilir.

Parlak dişler

Rüyanızda parlak, bembeyaz ve ışıl ışıl dişlere sahip olduğunuzu görmeniz; içsel olarak huzurlu ve mutlu olduğunuzu temsil etmektedir. Herhangi bir konuda başarı sağlamış olabilirsiniz.

Dişlerin düşmesi

Rüyanızda dişleriniz ağzınızdan dökülüyor ve siz bir yandan onları geri takmaya çalışıyor idiyseniz, bu öz güven eksikliğine işaret etmektedir. Utandığınız durumlarla karşılaşmış veya sizi utandıran ve kendinizi iyi hissettirmeyen ortamlarda bulunmak zorunda kalmış olabilirsiniz.

Rüyasında dişlerinin döküldüğünü gören bir kişi büyük ihtimalle öz güven eksikliği yaşıyor olabilir.

Alternatif olarak, bu rüya genellikle gören kişide negatif hisler uyandırmaktadır. Bu belki de var olan negatif hislerin bilinç üstünüze yansıması olabilir. Yaşamınızda sizi kaygılandıran ve kontrol edemediğiniz bazı durumlar içerisinde bulunuyor olabilirsiniz. Bu rüyayı görme sebebinizi bulabilmek için iyi düşünmeniz gerekir. Muhtemelen hislerinizi bastırdığınız için bu duyguların farkında bile değilsiniz. Böyle bir rüya görmenin sebepleri arasında belirsiz iş durumları, cinsel yetersizlik, utangaçlık, kandırılma korkusu veya yakın ilişkilerde başarısızlık korkusu bulunmaktadır.

Dişlerin kaybolması

Rüyanızda dişlerinizi kaybettiğinizi görmüşseniz, şu sıralar yoğun bir stres altındasınız demektir. Her ne kadar görmezden gelmeye çalışsanız da bazı korkularınız sizi rahatsız ediyor demektir. Bu korkular genellikle başarısızlık, ilişkilerinizde bireyselliğinizin silinmesi olabilir. Ayrıca kendinize ulaşabileceğinizden daha yüksek hedefler koymuş olabilirsiniz. Başarısızlık korkusu kendinize güven eksikliğinden de kaynaklanabilmektedir. Etrafınızdan gizlemeye çalıştığınız şeyler de sizde stres yaratıyor olabilir. Maddi sıkıntılar da gündemde olabilir. Maddi kaygılar ve yalnızlık korkusu da böyle bir rüya görmenize neden olmuş olabilir. Rüyanızda dişlerin kaybolması genellikle kaybetme korkusuyla ilintilidir. Kaybetme korkusunun altında ise farklı korkular yatabilir. Biraz önce bahsettiğimiz yalnızlık ve terk edilme korkuları kaybetme korkusunun en büyük tetikleyicisidirler.

Yirmi yaş dişleri

Yirmi yaş dişlerinizin çıktığını görmeniz genellikle yeni bir şeyin başlangıcını göstermektedir.

Hayata daha farklı bir perspektiften bakarak mutlu olmayı istiyor ve geleceğiniz ile ilgili karamsarlıklardan arınmak ise niyetiniz Türkiye’nin en iyi medyum sitesi bütün problemlerinizi çözmek için hazırdır. Sizler için büyük bir özveriyle çalışan medyum.net güncel yazıları ile sizi bilgilendirecek ve site üzerinden tavsiye ettiğimiz gerçek medyum ile çalışarak sahtekarlardan uzak kalacaksınız.
Yapmanız gereken sadece sitemizi ziyaret etmek ve iletişim adresinden güvenilir medyum hocaya ulaşmak. Güvenilir medyumlarla alakalı tavsiyelere ve gerçek medyum yorumları için Medyum Bul sitesini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu