ERüya Tabirleri

Elbise Görmek

Rüyada Elbise Görmek

Rüyada elbise görmek anlamı, oldukça ayrıntılı bir konudur ve rüyanın yorumunun elbisenin niteliğine bağlı olarak yapılması gerekmektedir. Elbisenin renginin, cinsinin, uzunluğunun, kısalığının, kalınlığının ya da inceliğinin yorum ile doğrudan bir alakası bulunmaktadır. Örneğin bir bireyin rüyasında yırtık olmasına rağmen onarılmaya çalışılmış ve farklı renklerde kumaşlarla yırtık olan yerleri dikilmiş bir elbise görmesi pek de iyi şekilde tabir edilmez.

Bu, rüya sahibinin tatsız ve kötü günler geçireceğine alamet eder. Eğer elbise daha yeni alınmışsa ve güzel kokuyorsa o zaman da tam tersi şekilde tabir edilir ve rüyayı gören bireyin hayatında güzel gelişmeler yaşanacağı şeklinde kabul edilir.

Rüyada elbise görmek anlamı çeşitli şekillerde yorumlanır. Hiç giyilmemiş bir elbise görmek anlamı; bu rüyayı gören kişi bir memursa görevinde bir basamak daha yukarıya çıkacağına, tüccarsa bundan böyle işlerinden daha fazla kar sağlayacağına,yoksulsa artık yoksulluktan kurtulacağına, varlıklı biri ise mal varlığının daha da artacağına yorumlanır. Rüyada görülen elbise temizse kalp temizliğine, temiz değilse bozuk bir kalbe işaret eder. Rüyada yamalı bir elbise görmek anlamı; rüyanın sahibi işçi ise hastalığa, işçi olmayanlar içinse nimete kılavuz eder.

Rüyada Elbise Giymek

Rüyada elbise giymek, iki şekilde tabir edilir. Rüyasında beyaz, temiz ve pak bir elbise giydiğini gören bireyin temiz kalpli ve iyi niyetli olduğu, güzel duygu ve düşünceler taşıdığı anlamına gelir ve bireyin yüzünü güldürecek güzel olayların yaşanacağına rivayet edilir. Fakat bir bireyin rüyasında pis, çamurlu, tozlu ya da eski bir elbise giymesi iyi değildir, onu üzecek olayların yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Beyaz Elbise Görmek

Rüyada beyaz elbise görmek anlamı ya da giymek aynı şekilde açıklanır ve rüya sahibinin kalbine hiç kötülük koymadığı, nefsine yenilmediği, inancına karşı gelecek ve onu günahkar kılacak hiçbir işe bulaşmadığı ve bundan özellikle kaçındığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Siyah Elbise Görmek

Rüyada siyah elbise görmek anlamı, kendi söylendiği doğru sayılsın ve her şey onun istediği gibi yapılsın isteyen bir bireyin varlığına alamet eder. Bu bireyin çok disiplinli büyütüldüğü ve kendisinin de bu nedenle çevresindekileri baskı altına alarak kontrol etmeye çalıştığı yorumu yapılır.

Rüyada Elbise Almak

Rüyada elbise almak, rüyayı gören bireyin ticaret yapmak için eline bazı fırsatlar geçeceği ve onun da isabetli bir adım atarak ticaret hayatına atılacağı ve artık kendi işinin başına geçeceği anlamına gelir. Rüya sahibinin daha iyi şartlarda yaşamanın yollarını aradığına kılavuz eder.

Rüyada Elbise Denemek

Rüyada elbise denemek, rüya sahibinin çok duygusal bir yapısı olduğuna, her şeyi kendine dert ettiğine, içine attığına ve üzerine alındığına bu nedenle sürekli mutsuz olduğuna rivayet edilir. Kişi, manevi anlamda çok zayıftır ve özellikle de sevdiklerini kaybetme korkusu yaşıyordur diye yorumlanır.

Rüyada Elbise Diktirmek

Rüyada elbise diktirmek, rüya sahibinin çekimser kaldığına ve bir türlü cesaret edemediği bir işi gerçekleştirebilmek için başkasından yardım isteyeceğine aksi takdirde bu işi başka türlü çözemeyeceğine alamet eder.

Rüyada Mor Elbise Görmek

Rüyada mor elbise görmek anlamı, rüya sahibinin geçim derdi olmayacağına, rahatının, keyfinin ve konforunun yerinde olacak bir hayat süreceğine, herkesin kendi yaşadığı hayata özeneceğine ve onu konuşacağına işaret eder.

Rüyada Elbise Çıkarmak

Rüyada elbise çıkarmak, hayırlara kılavuz eder. Rüyayı gören bireyin borçlarından ve hastalıklarından kurtulmayı başaracağına, esenliğe kavuşacağına, başına gelen tatsız olayların kötü etkisini üzerinden atacağı ve mutlu olmaya başlayacağı anlamına gelir.

Rüyada Elbise Yıkamak

Rüyada elbise yıkamak, rüya sahibinin ilk defasında hayal kırıklığı yaşadığı ve üzüldüğü bir işi yeniden deneyeceğine ve bu kez sonucun kendisini memnun edeceğine alamet eder. Kişi, ikinci adımı atmak için kendisine güç verecek bir nokta bulacak demektir.

Rüyada Islak Elbise Görmek

Rüyada ıslak elbise görmek anlamı, rüyayı gören kişi için mutluluk olarak kabul edilir ve rüya sahibinin tüm derdini unutturacak kadar hayırlı bir gelişmenin yaşanacağına ve bunun da kendisine büyük sürpriz olacağına işaret eder.

Rüyada Kırmızı Elbise Görmek

Kişinin kararlarını duygularına göre aldığını ve bu durumdan yakın çevresinin pek de hoşnut olmadığını bildirir. Kırmızı elbise giydiğini görmek anlamı ise, kişiyi heyecanlandıracak, hatta şaşkınlığa uğratacak haberler almak anlamına da gelir. İnişli çıkışlı bir hayata sahip olmak, düzen tutturmakta zorlanmak ve arzularının peşinden gitmek demek olduğu gibi, bireyin ideallerine ulaşmak için her fedakarlığı yapacağına, sevdiği insanlar için tüm imkanlarını seferber edeceğine de yorumlanır.

Rüyada Sarı Elbise Görmek

Sarı elbise hastalık anlamını taşır ve gören bireyin hayat kalitesini kötüleştirecek, canını sıkacak, işine konsantre olmasını engelleyecek bir rahatsızlıkla mücadele edeceğini bildirir. Sarı elbise giyen kişi yeni sorunlarla boğuşmak zorunda kalır ve ruhsal açıdan zayıflar. Aileden yeterli desteğin görülemeyeceğini, yakın ilişkiler içinde olunan insanlarla arada kırgınlıkların hasıl olacağını da tabir eder.

Rüyada Çiçekli Elbise Görmek

Neşe verici, kişiyi heyecanlandıran, yeni kararlar almaya ve başlangıçlar yapmaya neden olacak haberlerin işaretidir. Küskünlüklerin sona ereceğini bildiren rüya, nişanlanmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak ve şehir değişikliği yapmak şeklinde de tabir edilir. Deniz kıyısında bir ev almak veya böyle bir yere taşınmak anlamındadır.

Rüyada Dar Elbise Giymek

Kendisine dar gelen bir elbiseyi giymeye çalışan veya giyen kimseler verdikleri sözde durmakta güçlük çeker ve insanlara karşı mahcup duruma düşerler. Gereğinden fazla sorumluluk almanın kişiyi zor durumda bırakacağını, altından kalkılması güç işlere girişmek yüzünden mutsuzluk yaşanacağını ifade eder.

Rüyada Bol Elbise Giymek

Manevi konularda bireyin hayata dair herhangi bir endişesi olmadığı gibi, kalbinin de ferah olacağını, herhangi bir kötü haber ya da kötülükle karşılaşmayacağını ve hayatının tam da istediği gibi, bereket içinde geçeceğini tabir eder.

Rüyada Uzun Elbise Görmek

Dini konularda yeterli bilgiye sahip olmak, hayatını bu doğrultuda idame ettirmek manasına geldiği gibi, bireyin genç yaşta ibadet etmeye başlayacağını, sevaplarının çokluğu sayesinde ahiret hayatına da yatırım yapacağını işaret eder.

Rüyada Kısa Elbise Görmek

Maddi yetersizlikler, aşırı borçlanma nedeniyle oluşan yükün bireyin boynunu aşacağını ve uzun süre sıkıntıya düşeceğini, refaha çıkamadığı için hayatında pek çok olumsuz durumun, tartışmanın ve mutsuzluğun söz konusu olacağını alamet eder.

Rüyada Uzun Kollu Elbise Görmek

Tüccar olanların iş alanlarını genişleteceklerine ve yurt içindeki sermayelerini yurt dışında iş yapmak için de kullanacaklarını bildirir. Uzun ömürlü olmak ve dini bütün insanlarla tanışmak, helal lokma yemek, sağlıkla alakalı sıkıntılardan kurtulmak demektir.

Rüyada Kısa Kollu Elbise Görmek

Yeni bir işin, hayırlı bir kısmetin ve muradına ermenin habercisi olan rüya, giyilen elbisenin rengine göre farklı yorumlanır. Beyaz kısa kollu elbise giymek aniden aşık olmak ve hızlı şekilde evlenme kararı almak demektir. Mavi renkte kısa kollu elbise ise erkek evlada, sarı elbise geçici rahatsızlıklar yüzünden işe güce ara vermeye yorumlanır.

Rüyada Kolsuz Elbise Görmek

Her ne kadar zenginleşse de bireyin içinde ukde kalacağını, geçmişte unutamadığı bir aşk yüzünden kendisini hala kötü hissedeceğini ve hayatına birini almakta zorlanacağını bildirir. Yarım kalmış bir aşkın, bel bağlanan ancak hayal kırıklığı ile sonlanan bir işin de ifadesidir.

Rüyada Mini Elbise Görmek

Geçici heveslere işaret eden rüya, para konularında da kendisine hakim olamayan rüya sahibinin pek çok gereksiz alışveriş yapacağını, bu harcamalardan sonra ay sonunu getiremediği için strese gireceğini bildirir.

Rüyada Eski Elbise Görmek

Yerinde saymaya, yapılan yatırımlardan beklenen sonuçların alınamamasına, maddi konularda tedbirsiz davranmaya tabir edilir. Eski elbise, alışkanlıklardan vazgeçememek ve ibadetlerine önem vermemek neticesinde oluşan manevi boşluğu başka şeylerle doldurmaya çalışan rüya sahibinin bir türlü istediği gibi mutlu olamadığını, her zaman bir şeylerin eksik veya yanlış gideceğini alamet eder.

Rüyada Yırtık Elbise Görmek

Gönül yarasına, güvenilen bir kimseden duyulan büyük yalana veya o kimseden gelen yanlış hareketlere, iftiraya veya hakarete uğramaya yorumlanır. Haksızlıklarla karşılaşmak suretiyle moral bozukluğu yaşayacak olan rüya sahibinin heveslerinin kursağında kalacağını da kılavuz eder.

Rüyada Yeni Elbise Görmek

Hayata dört elle sarılmanın ve başarıyı yakalamanın ifadesi olan rüya, bir ödüllendirmenin de işaretidir. İş alanında yapılan çalışmaların kişiye pek çok takdir kazandıracağını, yeni bir çevreye girileceğini müjdeleyen rüya aynı zamanda ve anda evlilik konularının konuşulmaya başlanacağını ve bekar kişilerin yakın zamanda ve anda evleneceklerini kılavuz eder.

Rüyada Elbise Satmak

İstemeden de olsa birine yük olmak, o kimseyi zor durumda bırakmak manasına gelir. Can sıkıcı bir ortamda bulunacak olan rüya sahibinin hayatı ile ilgili hiçbir işine yaramayacak deneyimler elde edeceğine, vaktini ve parasını boşa harcayacağını tabir eder.

Rüyada Elbise Dikmek

Kendisi için elbise diken bireyin iş yeri olur veya ortaklık kurar. Başkasına elbise diktiğini görmek anlamı ise o kimseye gerçek hayatında yardım etmek veya gönül ilişkisinde arabuluculuk etmek manasına gelir.

Rüyada Mavi Elbise Görmek

Kurulan güzel hayallerin birer birer gerçekleşeceğine yorumlanan rüya, bireyin hayatındaki yenilikleri mutlulukla karşılayacağına, yen bir işe ve eve sahip olacağını, önündeki sürecin her açıdan şanslı olacağını tabir eder.

Rüyada Yeşil Elbise Görmek

Tasasız, huzurlu bir hayat kurmanın ifadesi olan rüya, gönül eşini bulacak olan rüya sahibinin, nicedir özlemini duyduğu aile ortamına kavuşacağını da alamet eder. İnsanlık için önemli, değer verilen ve ihtiyaç duyulan işler yapılacağının, gurbetteki kimseler için eşlerine, çocuklarına, yuvalarına kavuşacaklarının müjdesini verir.

Rüyada Pembe Elbise Görmek

Nişan ya da sünnet gibi bir kutlamaya, sevince ve eşle mesut olmaya yorumlanır. İşlerin yolunda olduğu bu dönemde bahtı açılan rüya sahibinin yeni iş teklifleri alarak bir anda hayatında değişiklikler meydana geleceğini, kendisini iyi hissedeceğini, hakkı olanı alacağını bildirir.

Rüyada Nişan Elbisesi Görmek

Bekarlar için düğün habercisi olan rüya, sevilen kimseyle nihayet mutlu olmak ve geleceğe dönük kararlar almak, aile rızası alınarak bir işe başlamak, akrabalarla ortak işletme açmak manasına gelir. Umutların, hayallerin gerçek olacağını müjdeleyen rüya, eve gelecek güzel haberleri de ifade eder.

Rüyada Abiye Elbise Görmek

Sosyal faaliyetlere zaman ayıracak olan rüya sahibinin fark etmediği yeteneklerini ortaya çıkaracağını, attığı adımlardan emin olacağını ve her zaman dış görünüşü, konuşması, tavrı ve davranışları ile insanları etkileyeceğini, bu dönemde bolca övgü alacağını tabir eder.

Rüyada Triko Elbise Görmek

Tutumlu olunması gereken bir döneme girildiğini haber veren rüya, şartların biraz daha çetin hale gelmesiyle bireyin tedbirler alması gerekeceğini, işlerde bir müddet durgunluk yaşanacağını işaret eder.

Rüyada Elbise Çalmak

Sıkıntı ve belaya bulaşmak, bir kavganın ortasında kalmak, barıştırılmak istenen insanların gazabına uğramak demektir. İyilik yapmak isterken canı sıkılacak olan rüya sahibinin kötü bir tecrübe yaşayacağını bildirir.

Rüyada Takım Elbise Görmek

Başvurulan, haber beklenen bir işe alınmaya, yüksek maaşla hayatını rahatlatmaya ve hayat boyu yetecek maddi gelire, mala sahip olmaya kılavuztir. Mevki, şöhret ve saygınlık anlamına gelen rüya, evlenilecek bireyin insanlara karşı mesafeli, dış görünüş olarak soğuk biri olacağını lakin kişiye büyük bir sevgi duyacağını da işaret eder.

Rüyada Elbise Görmenin Psikolojik Yorumu

Kendisinde memnun olmadığı yönler bulan ve bunları değiştirmek isteyen kimseleri işaret ederken, aynı zamanda ve anda estetik beğeninin çok yüksek olması, bireyin sürekli mükemmeli yakalama arzusu yüzünden hiçbir şeyden tatmin olamadığını da bildirir.

Hayata daha farklı bir perspektiften bakarak mutlu olmayı istiyor ve geleceğiniz ile ilgili karamsarlıklardan arınmak ise niyetiniz Türkiye’nin en iyi medyum sitesi bütün problemlerinizi çözmek için hazırdır. Sizler için büyük bir özveriyle çalışan medyum.net güncel yazıları ile sizi bilgilendirecek ve site üzerinden tavsiye ettiğimiz gerçek medyum ile çalışarak sahtekarlardan uzak kalacaksınız.
Yapmanız gereken sadece sitemizi ziyaret etmek ve iletişim adresinden güvenilir medyum hocaya ulaşmak. Güvenilir medyumlarla alakalı tavsiyelere ve gerçek medyum yorumları için Medyum Bul sitesini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Content Protection by DMCA.com
Sohbeti Aç
Yardıma ihtiyacım var
Buyrun
Size nasıl yardımcı olabilirim