HRüya Tabirleri

Hasta Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada Hasta Görmek

Rüyada görülen hastalık her zaman için hayırlı bir habere ve iyiliklere yorulmaktadır. Rüya yorumcuları rüyada görülen hastalığın sağlık ile ilgili alınabilecek bir haber olduğunu ifade etmektedir. Rüyada görülen sağlık her zaman için olumlu bir şekilde yorumlanmalıdır. Eğer rüyayı gören kişi hastaysa yakın zamanda ve anda iyileşerek sağlığına kavuşacağına alamettir. Ancak rüyayı gören kişi zaten sağlıklıysa genel olarak hayatına bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecektir.

Sağlıkla ilgili yorumlanan rüyalara oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Aynı zamanda ve anda rüyada görülen hastalık bazı haberleri almanıza ve uzun zamandır beklediğiniz bazı şeylerin gerçekleşeceğine alamettir. Genel olarak düşünüldüğü zaman rüyada görülen hastalık sanıldığının aksine oldukça pozitif ve olumlu çağrışımlar yapmaktadır. Rüyada görülen hastalığı kötülüğe ve şerre yormamak çok önemlidir.

Ağrısız hastalık

Rüyada görülen ağrısız hastalık İbn-i Sina için pek hayırlı ve olumlu bir şekilde yorumlanmaz. Eğer kişi rüyasında hasta olduğunu ancak hiçbir şekilde acı hissetmediğini görürse bu o bireyin aynı sene içerisinde hayatını kaybedeceğine alamettir. Ancak geçirdiği hastalıktan dolayı bir ağrı ızdırap acı duyuyorsa o bireyin sağlıklı bir hayat süreceğine alamettir. İkisi arasındaki ayrımı yapabilmek çok önemlidir.

Ateşli hastalık

Rüyada görülen ateşli hastalıklar olumlu bir şekilde yorumlanmaz. Ateşli hastalık genel olarak devlet tarafından yaşanılacak büyük bir üzüntüye sıkıntıya ve sorunlara kılavuztir. Dolayısıyla devlet tarafından yaşanılacak ve uzun süre etkilerinden çıkılmayacak önemli bir sorun olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda ve anda bireyin rızkından dolayı yetişmeyecek bir nafaka ödemesi ve bu durumda oldukça zorlanmasına alamettir. Bu durumda ateşli hastalıklar hayra yorumlanmaz.

Muhtelif hastalıklar

Rüyada görülen bazı hastalıklar ibadet eksikliğine alamettir. İbadetlerini tam olarak yerine getirmeyen çeşitli durumlarda aksatan ya da önemsemeyen kişiler tarafından görülebilen bu rüyalar ibadetlerin tamamlanması ve bir düzene sokulması açısından önemli bir işaret niteliğindedir. İbadet yönünden yaşanılan noksanlıklar genel olarak bireyin çeşitli şekillerde azap çekmesine neden olmaktadır. Bu durumda içsel sıkıntılara neden olan ibadet eksikliği rüyalar ile bizlere bildirilerek gerekli önlemlerin alınması amaçlanmaktadır.

Salgın hastalıklar

Rüyada görülen salgın hastalık o bireyin oldukça büyük sıkıntılar yaşayacağına alamettir. Bu durumda kişilerin genel olarak maddi yönden sıkıntı çekeceğini söyleyebiliriz. Rüyasında salgın bir hastalık olduğunu gören bireyin işleri istenildiği gibi yolunda gitmeyecektir. Büyük bir geçim sıkıntısı yaşayacak olan rüya sahibi için salgın hastalık görmek anlamı pek hayra yorumlanmaz. Bu durumda kişilerin büyük bir üzüntü ve keder içerisine gireceğine dair durumlara kılavuz etmektedir.

Alim hastalığı

Rüyada görülen alim hastalığı özellikle dinimiz açısından pek hayra yorumlanmaz. Alimlerin birer birer hastalanarak öldüğünü gören bir kimse din zayıflığı yaşamaktadır. Dinin gereklerini hiçbir şekilde yerine getirmeyen ve bu konuda içten içe çok büyük sıkıntılar yaşayan rüya sahibinin rüyası yaşamış olduğu duruma bir örnek niteliğindedir.

Göz hastalığı ve damla

Rüyada görülen göz hastalığı göz ile işlenen bazı günahlara çağrışım yapmaktadır. Ancak hastalığın damla ve merhemler ile tedavi ediliyor olması her zaman için hayra ve iyiliğe yorulmaktadır. Kişinin rüyasında gözlerine damla damlattığını görmesi etrafında yaşanılacak olan güzel gelişmelere alamettir. Bu şekilde işlerinin iyi gideceğini ve kötülüklerden uzak kalacağı şeklinde yorumlamalar yapılabilir.

Hastalığın uzaması

Bir kişi rüyasında hasta olduğunu görürse sağlıklı olacağına işaret edilir. Ancak hastalığının sürekli olarak uzaması farklı şekilde yorumlanmaktadır. Hastalığı uzayan bir bireyin pek hayırlı bir sonla karşılaşmayacağı söylenir. Yakın zaman içerisinde öleceği ancak öldükten sonra Allah ’a hayırlı bir şekilde kavuşacağı şeklinde yorumlamalar yapılmaktadır. Bu şekilde öldükten sonra bireyin amel defterinin silineceği ve ahrette rahat ve huzurlu bir yaşam süreceği söylenmektedir.

Sıkıntıdaki bir bireyin hastalanması

Rüyada bir kişi sıkıntıdayken hasta olduğunu görürse bu hayır ve iyilik olarak yorumlanmaktadır. Kişi eğer büyük bir geçim sıkıntısı yaşıyorsa ve rüyasında hasta olduğunu görüyorsa yakın zamanda ve anda elinin bollaşacağına ve tüm sorunlarından kısa bir süre içerisinde kurtulacağına alamettir. İşsizler için iyi bir iş bulunabileceğine ve yakın zamanda ve anda alınacak mutlu habere zenginler için ise yeni doğacak bir ihtiyaca kılavuztir. Genel olarak hayra ve iyiliğe yorumlanmaktadır.

Tanınmayan bir bireyin hastalanması

Bir kişi rüyasında tanımadığı bir bireyin hasta olduğunu görürse yakın zamanda ve anda kendisinin hastalanacağına dair bir alamettir. Ya da yakın zamanda ve anda farklı şekillerde ve metotlerde kazanacağı mala alamettir. Ne iyi ne de kötü olarak yorumlanabilir. Ancak tanıdığı bir bireyin hasta olduğunu görmesi yakın zamanda ve anda yaşayacağı üzüntü ve keder olarak yorumlanabilmektedir. Bu durumda bireyin tanıdığı birini rüyasında hasta olarak görmesi pek hayra yorumlanmaz.

Babanın hasta olması

Bir kişi rüyasında çok sevdiği babasının hasta olduğunu görürse bu durumda kendisinin acı ve üzüntü çekeceğine genel olarak büyük bir baş ağrısı yaşayacağına alamettir. Kişinin oğullarını hasta olarak görmesi ise yaşayacağı bir göz ağrısına alamettir. Bu tür rüyalar hayra ve güzelliğe yorumlanmamaktadır.

Genel olarak rüyada hasta olmak iyi bir şekilde yorumlanır. Ancak bazı durumlarda kötülüğü ve şeride çağrıştırmaktadır. Hastalık bireyin kendindeyse sağlıklı olacağına hali hazırda zaten sağlıklıysa bu durumda hayatına yine sağlıklı bir şekilde devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak bazı hastalıklar uğursuz ve keder olarak yorumlanır. Özellikle devlet büyüklerinin hastalanması ve diğer ateşli hastalıklar geçim sıkıntısını yokluğunu millet acısını din zayıflığını ve ölümü çağrıştırmaktadır. Rüyaları iyi yorumlamak her zaman için en mantıklısıdır. Hastalık rüyaları da kişileri oldukça korkutmaktadır. Ancak çoğu zaman sağlıklı bir yaşama ve kazanılan mala işaret etmektedir.

Rüyada hastalık görmenin psikolojik anlamı

Rüyadalar psikolojimizin bir çeşit dışa vurum şeklidir. Bu durumda rüyalarımız bizim bilinçaltımız ve isteklerimiz hakkında çeşitli ipuçları vermektedir. Rüyada görülen hastalık genel olarak hasta biri tarafından görüldüyse iyileşmek istenildiğine takdir bazı kaygıları dışa vurmaktadır. Sağlıklı birinin hastalanmış olduğunu görmesi ise yaşamayı seven hayattan zevk alan ve bundan sonra da yaşamına sağlıklı ve dinç bir şekilde devam etmek isteyen bir kişiyi ifade etmektedir.

Rüyada babasının ya da çocuklarının hasta olduğunu gören bir kimsenin birkaç basit hastalık yaşayacağına kılavuz etmektedir. Bu hastalık baş ve göz ağrısı gibi sinirsel hastalıklar olarak ifade edilmektedir. Bir bireyin alimlerden birinin hastalandığını görmesi din konusunda bazı eksiklikleri olduğuna ve ibadetlerini gerektiği şekilde yapamadığına alamettir. Bu durumda ise bu bireyin içten içe yaşadığı huzursuzluk ve tatminsizlik rüyalarına bilinçaltının oynamış olduğu bir oyun şeklinde yansımaktadır.

Rüyasında sıkıntıdayken hastalandığını gören bir bireyin elinin bollaşacağına dair rüya yorumları yapılmaktadır. Bu kişi sıkıntılı bir döneminde görmüş olduğu bu rüya ile yakın zamanda ve anda tüm bu borçlardan ve sıkıntılardan kurtulmak istediğine dair çeşitli istekler dilemektedir. Bu şekilde bireyin istekleri de rüyalar yoluyla gün yüzüne çıkmaktadır. Kişinin görmüş olduğu ağrısız hastalık ise genel olarak durumunun çok iyi olmadığına ve karamsar bir ruh hali içerisinde olduğuna alamettir. Bu durumda yaşamaktan zevk almadığı ve yaşam isteklerini kaybettiği anlaşılır. Rüyalar kişilerin psikolojik yönlerini de bir nebze olsun yansıtmaktadır. Bu açıdan rüyaların önemli olduğuna inanmak gerekir.

Hayata daha farklı bir perspektiften bakarak mutlu olmayı istiyor ve geleceğiniz ile ilgili karamsarlıklardan arınmak ise niyetiniz Türkiye’nin en iyi medyum sitesi bütün problemlerinizi çözmek için hazırdır. Sizler için büyük bir özveriyle çalışan medyum.net güncel yazıları ile sizi bilgilendirecek ve site üzerinden tavsiye ettiğimiz gerçek medyum ile çalışarak sahtekarlardan uzak kalacaksınız.
Yapmanız gereken sadece sitemizi ziyaret etmek ve iletişim adresinden güvenilir medyum hocaya ulaşmak. Güvenilir medyumlarla alakalı tavsiyelere ve gerçek medyum yorumları için Medyum Bul sitesini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu