Daha Fazlası

Havas İlmi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Havas ilmi nedir sorusuna cevabımız; Allah’ın yaratmış olduğu manevi ve maddi alemlerden yararlanıp, insanlara çözüm bulma alanıdır. Bir ilim ve bilim dalı olarak kabul edilir. Havas ilmi oldukça geniş olduğundan, ona hakim olabilmek ve öğrenmek uzun zamanlar alabilir. Kendi başına bir bilim dalı olmasa bile, Matematik bilimi, evren bilimi, insan anatomisi ile yaptığı iş birliği onu bir bilim dalına dönüştürür.

Havas ilmi nedir sorusuna sadece cinlere ve benzeri manevi varlıklara hükmetme anlamına gelmez. Böyle düşünülürse, havas ilminin alanı daraltılmış olur. Oysa ki havas ilmi oldukça geniştir. Havas ilminin genişliği, havas ilmi öğrenme konusunda çeşitli zorluklar çıkarabilir. Ancak bu ilmi doğuştan bazı yetenekleri olan kişilerce çok daha çabuk öğrenilebilir. Çünkü hava ilmine tamamen maddi boyutla yaklaşılamaz. O bilim alanlarını kapsadığı gibi maneviyatı da içerisinde alır. Havas ilmini bilen kişiler, medyum hoca olarak adlandırılırlar.

Havas İlmi Ne İşe Yarar?

Havas ilmi, başlı başına sırlar kapısıdır. Ondan nasip alabilmek için güçlü bir inancın olması kaçınılmazdır. Aksi halde ondan nasip almak mümkün olmayacaktır. Havas ilmi genel anlamda insanlara şifa verebilmek, onları sıkıntılardan kurtarmak olarak değerlendirilebilir. Uygulama alanları çok farklı olsa da ne işe yaradığı konusunda bunları söyleyebiliriz. İnsanlar, dünya üzerinde yaşadıkları için hem maddi hem de manevi boyutlarda çeşitli problemlerle mücadele ederler.

Ancak bazen insan, zayıf düşer. Gücünün çok üzerinde olan, kendi başına çözemeyeceği çeşitli dertler edinir. İşte hava ilmi de bu zayıf düşen insanlara yardım etmek amacındadır. Onların tekrardan kuvvetlenebilmesi adına maddi ve manevi boyutlarda hüküm sürer. Dünyanın en gizli ilimlerinden birisidir. Havas ilmi aşk duası yapılabildiği gibi çok farklı uygulamalar da yapılabilir. Onu bilmeden gerçekleştirmeye çalışmak, sıkıntıların ve dertlerin çoğalmasına yol açar.

Havas İlmi Nereden Öğrenilir?

Havas ilmi nasıl ve nereden öğrenilir sorusunu cevaplamadan önce, havas ilmini kimlerin bildiğini önce öğrenmemiz gerekecektir. Havas ilmi nasıl uygulanır sorusuna da mutlaka cevap bulacağız. Havas ilmi, sırlar yumağıdır. Dolayısıyla öğrenebilmek için onu bilenlere yönelmelidir. Havas ilmini bilen kişiler, alimler, medyumlar, hocalar şeklinde tanımlanabilir. Ancak bir kişinin hava ilmi öğrenmek istemesi, hemen öğrenebileceği anlamına gelmez. Çünkü bu kişiler hava ilminin ağırlıklarını bildiklerinden, öğrenmekten çekinebilirler.

Havas ilmini başarılı bir şekilde yerine getirebilmek için bazı şeylerin bilinmesi gerekir. Örneğin; evren bilimi, matematik gibi bilim alanlarda fikir sahibi olmak mutlaka gereklidir. Havas ilmi nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak, ancak öğrendikten sonra uygulamaya koyulabilir. Çünkü burada amaç, insanlar arası ilişkileri hedef alır. Dolayısıyla ilk olarak onu her anlamıyla yalayıp yutmak gerekecektir. Medyum, alim veya hocalara başvurularak, havas ilmine talip olunabilir. Ancak öğretme konusunda bu kişilerin ne kadar hevesli olduğu bilinemez. Bu da öğrenmek isteyen kişinin özelliklerine göre değişir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu