KRüya Tabirleri

Kaçmak Rüya Tabirleri

Rüyada Kaçmak

Rüyada kaçmak hayırlı işlere kılavuz eder. Yapılan hatalardan dönmeye ve onlardan ders almaya, dini vecibeleri yerine getirmeye başlamaya, tehlikeden uzaklaşmaya, kazadan ve beladan uzak olmaya işaret eder. Makam ve saygınlık sahibi olan bir kimsenin rüyasında kaçtığını görmesi, onun işinde çok daha başarılı olacağı anlamına gelir. Rüyasında cesurca, bir an bile tereddüt etmeden kaçan kişi için hayatın sonu gelmiş demektir yani ölümün işaretidir.

Rüyada kişi, kendisini vatani görevini yaparken kaçtığını görüyorsa, yenilgi anlamına gelir. Rüyada büyük ve belalı bir kavgadan kaçmak, çekilen zorlukların ve sıkıntıların biteceği anlamına gelir. Rüyada kaçmak aynı zamanda ve anda kişiyi derinden etkileyen bir olayı bir türlü üzerinden atamaması anlamına da gelir.

Rüyada Gizlenmek

Rüyasında hane içinde bir yere gizlendiğini gören kişi, çevresi tarafından telkin edileceği bir durumla karşılaşacak demektir. Bebek bekleyen bir anne adayı rüyasında gizlendiğini görürse bebeğinin kız olacağı anlamına gelir. Kişinin dağlık bir yere gizlenmesi, vefalı bir kimseden destek ya da yardım göreceğine kılavuztir.

Rüyada Düşmandan Kaçmak

Rüyasında bir düşmanından kaçtığını gören kişi, dertlerden, sıkıntılardan, kazadan, beladan ve tehlikeden uzaktadır.

Rüyada Hayvandan Kaçtığını Görmek

Rüyada bir hayvandan kaçtığını gören kişi, kendisini alt etmeye çalışan rakiplerine karşı ya da iş yerinde ayağını kaydırmak isteyen bir kimseye karşı zafer elde edecek demektir.

Rüyada Evden Kaçmak

Rüyada evden kaçtığını gören bireyin hayatında radikal ve yeni değişiklikler olacak demektir.

Rüyada Koşarak Kaçmak

Rüyada koşarak kaçmak, bireyin kıvrak zekâsına ve pratik düşünme tarzına işaret eder. Rüyasında koşarak kaçtığını gören kişi, büyük bir ustalıkla, her türlü dertten ve beladan kolaylıkla sıyrılabilir.

Rüyada Tehlikeden Kaçmak

Rüyasında tehlikeden kaçtığını gören kişi, zor duruma düşecektir. Yaptığı bir haranın ya da sözlediği bir sözün yol açacağı sıkıntının ortasında kalacağına ve bu yüzden uzun süre sorunlarla boğuşacağına yorulur.

Rüyada Kaçmak Ve Yakalanmak

Çok başarılı bir iş yapılacağına, kazancın eskisine oranla daha da artacağına, sağlık sorunlarının ortadan kalkacağına, işlerin düzene gireceğine ve eğitim konusunda yeni bir sayfa açılacağına, ancak ortaya çıkacak kötü bir durumdan ötürü işlerin bir anda aksamaya başlayacağına ve hayatın bu durumdan çok olumsuz etkileneceğine alamettir.

Rüyada Fareden Kaçmak

İş hayatında yapılan çalışmaların kötü bir duruma düşmesine, atılan adımların başarı getirememesine ve sürekli aksiliklerle karşılaşılmasına neden olan bir bireyin varlığına, bu bireyin bundan sonra yapmak isteyebileceği kötülüklerden korunmak için dikkat edilmesi gerektiğine yorulur.

Rüyada Birinden Kaçmak

Zaten isteksiz ve gönülsüzce yapılan bir işi deyim yerindeyse baştan savma yani özensiz yapmaya işaret eder. Rüyayı gören bireyin birinin ricası üzerine ona zoraki yardım edeceğine ve bunu da kendisine hissettire hissetire yapacağına yorulur. Rüyayı gören kişi o işi bir an önce bitireyim de gideyim diye sabırsızlanacak demektir.

Rüyada Ayıdan Kaçmak

Rüyayı gören bireyin laf konusunda başedemeyeceği bir kimse ile münakaşadan uzak duracağı anlamına gelir. Kişinin kendisini açıklama konusunda kendisine hak vermeyen ve onu sürekli olarak susturarak üstün gelen bir kimseye karşı özellikle mesafeli olmasına alamettir.

Rüyada Savaştan Kaçmak

Düzgün, sakin ve huzurlu bir hayat sürme çabasına kılavuz eder. Rüyayı gören bireyin paradan, zenginlikten, şan ve şöhretten önce sağlıklı ve mutlu olmaya önem verdiğine hiç birşeyi bunların üzerinde tutmadığına ve hırsın gereksiz olduğuna inandığına alamettir.

Rüyada Okuldan Kaçmak

Rüyayı gören bireyin mesleğinde usta ya da uzman olmuş bir kimsenin yanında kendini eğiterek meslek edineceğine, diplomalı ya da üniversiteli olmamış olmasının başarısına engel olamayacağını göstererek alaylı olacağına yorulur.

Rüyada Köpekten Kaçmak

Kişi iş hayatı içinde dostuna haksızlık ediyor demektir. Rüyayı gören bireyin kendisine gönülden değer veren, ona karşı duyguları konusunda samimi, kolay bulunmayacak, candan ve dürüst bir arkadaş edinme şansını bir sözü ya da davranışı ile farkında olmadan kaçıracağına kılavuz eder.

Rüyada Domuzdan Kaçmak

Rüyayı gören bireyin önyargıyla yaklaşacağı ve aslında kendisine çok kazandıracak ve başarılı olabileceği bir iş konusunda peşin hüküm vereceği, bu konuda hata yaptığını farkettiğinde de çok geçmiş olacağına işaret eder. Kişinin kendisine hiç şans vermeyeceği bir konuya ve sonradan bu konudaki pişmanlığına yorulur.

Rüyada Ateşten Kaçmak

İsabetli bir davranışta bulunmak demektir. Yani rüyayı gören bireyin kendisine zararı dokunacak kimselerle iletişimini koparması ya da daha başından hiçbir şekilde iletişim kurmaması demektir. Kişinin kafasının rahat olmasını istediğine ve etrafında gereksiz, mantıksız ve sağduyudan uzak kimseleri bulundurmadığına alamettir.

Rüyada Kurttan Kaçmak

Rüyayı gören bireyin olası tehlikelerden, belalardan ve özellikle de kötü insanların şerrinden kaçınması anlamına gelir. Kişi, gerek can, gerekse mal konusunda emniyetini garantiye almadan rahat etmeyen, plansız iş yapmayan ve tabiri caizse boyunu aşan işlere kalkışmayacak kadar kendini bilen bir kimsedir.

Rüyada Yılandan Kaçmak

Kişinin yaşadığı bazı korkulara işaret eder. Rüyayı gören bireyin yaşama karşı kendini çoğu kez savunmasız hissettiğine, kötü şeyler yaşayacağını düşündüğüne ve hiçbir zaman birine tam olarak güvenemediğine kılavuz eder.  Aynı zamanda ve anda, işlerin daha büyük bir sorunla karşılaşılmasından ötürü büyük bir açmaza gireceğine ve maddi olarak çok sorun yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Katilden Kaçmak

Rüyayı gören bireyin başından geçmiş tatsız ve kötü bir olayın etkisinden olduğuna ve onu tekrar yaşamaktan çekindiğine yorulur. Kişi, ruhsal olarak atlattığı bir dönemi kendisine hatırlatacak bir olayla karşılaşabilir bu da duygusal dünyasını yeniden karıştırabilir.

Rüyada Kocaya Kaçmak

Kişinin yapmayı çok istediği ve bu nedenle kafaya taktığı birşeyi tüm engellemelere ve itirazlara karşı yine de yağacağına alamet eder. Kişinin bir konuda kendi bildiğini okuyacağına, deyim yerindeyse çevresinden yükselecek çatlak seslere taviz vermeyeceğine yorulur.

Rüyada Korkarak Kaçmak

Bir olay sonrasında tövbe etmek anlamına gelir. Rüyayı gören bireyin tabiri caizse dilinin yanmasına neden olacak bir duruma düşeceğine sonra da bunun kendisine ders olması sayesinde yoğurdu üfleyerek yiyeceğine yani aynı hatayı tekrarlamamaya ant içeceğine kılavuztir.

Rüyada Askerden Kaçmak

Rüyayı gören bireyin baskıdan ve zorlamalardan son derece rahatsız olduğuna ve bu konuda çevresindekiler karşı kesin bir tavır sergilediğine alamettir. Kişinin, kendisinden büyük beklentiler içerisinde olunmaması ve başkaları tarafından yönlendirilmeye çalışması en haz almadığı durumlardan biridir.

Rüyada Eşinden Kaçmak

Kişinin monotonluktan, durgun ve sıkıcı bir yaşam tarzından haz etmediği anlamına gelir. Kişinin yaşama heyecanı sayesinde kıpır kıpır, yerinde duramayan, gezmeyi, eğlenmeyi, yemeyi içmeyi, yani yaşamayı seven ve yaşamayı bilen bir kimse olması nedeniyle sorunlu kimselerden ve gergin ortamlardan uzak durması demektir.

Rüyada Yangından Kaçmak

Şans demektir. Rüyayı gören bireyin şansının yaver gitmesi sayesinde bir belayı ucuz atlatacağı anlamına gelir. Örneğin; bir kazaya ya da iflasa teğet geçmeye yani onu yaşamaktan kurtulmaya yorulur. Ayrıca, bir şans oyunundan yüklü miktarda bir ikramiye kazanılabileceğine ve bu ikramiyenin iş hayatına atılmak için kullanılabileceğine işaret eder.

Rüyada Teröristten Kaçmak

Büyük bir sorunla karşılaşmaya ve o sorunu soğukkanlı davranarak en az zarar ve ziyanla atlatmaya yorulur. Rüyayı gören bireyin hiç olmadık kimselere istemeden ve bilmeden bulaşmasına ve akıllı davranması sayesinde bir şekilde yakasını onlardan kurtarmayı başarmasına kılavuz eder.

Rüyada Karanlıktan Kaçmak

Mutsuz günler yaşandığı anlamına gelir. Kişinin kendisini çok çaresiz ve aciz gördüğüne, hayata ve insanlara karşı inancını ve güvenini yitirdiğine, onun bu duyguları yaşamasına neden olan olaylardan ya da kimselerden çekindiğine alamettir.

Rüyada Evden Kaçmak

Rüyayı gören bireyin evden uzaksa evine ve ailesine duyduğu özleme alamet eder. Kişinin anne, babasına ve kardeşlerine olan düşkünlüğüne, evcimen bir kimse olduğuna ve rüyanın tam aksine evinde ailesiyle vakit geçirmekten keyif duyduğuna yorulur.

Rüyada Attan Kaçmak

Bir gönül işi ile alakalı olarak yorumlanır. Rüyayı gören bireyin kendisine özel olarak ilgi duyan ve kendisine karşı samimi hisler besleyen ve belki de hayatının aşkı olacak ve gerçek aşkı kendisinde bulacağı bir kimseye karşı soğuk davranacağı ve onu reddederek cesaretini kıracağı anlamına gelir. Aynı zamanda ve anda, güzel bir işin son zamanlarının yaşandığına, daha önce verilmiş bazı kararlardan ötürü çok sıkıntılı bir duruma düşüleceğine ve işleri yoluna sokmak için çok çaba sarfedileceğine alamettir.

Rüyada Kaçmanın Psikolojik Yorumu

Rüyada kaçma eyleminin bireyin ruhsal dünyasındaki karşılığı birşeylerdensıkılmasıdır. İş, ev ya da özel hayattan yana sorunların yaşandığı dönemlerde bireyler gerçek anlamda da sorunlardan kaçıp kurtulmayı çare olarak görürler. Hatta çok bunalımlı bir anında ciddi ciddi kaçma işini oturup planlayanlar bile olur. Aslında hepimizin dönemsel olarak yapmayı istediğimiz birşeydir bu.

Bireyin uykusunda kaçtığını gördüğü şey aslında gerçek hayatında onu rahatsız eden, zorlayan, sıkan ve bunaltan bir insanın, olayın, durumun ya da meselenin göstergesidir. Bireyin uykularında kaçtığını görmesi bilinçaltına attığı kurtulma ve rahat nefes alma isteğinin yansımasıdır.

Hayata daha farklı bir perspektiften bakarak mutlu olmayı istiyor ve geleceğiniz ile ilgili karamsarlıklardan arınmak ise niyetiniz Türkiye’nin en iyi medyum sitesi bütün problemlerinizi çözmek için hazırdır. Sizler için büyük bir özveriyle çalışan medyum.net güncel yazıları ile sizi bilgilendirecek ve site üzerinden tavsiye ettiğimiz gerçek medyum ile çalışarak sahtekarlardan uzak kalacaksınız.
Yapmanız gereken sadece sitemizi ziyaret etmek ve iletişim adresinden güvenilir medyum hocaya ulaşmak. Güvenilir medyumlarla alakalı tavsiyelere ve gerçek medyum yorumları için Medyum Bul sitesini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu