Rüya TabirleriT

Tırnak Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada görülen tırnak; güç ve kuvvet demektir. Tırnak gören kişinin rakiplerinden üstün geleceğine ve etrafındaki kıskanç kimselere hayal kırıklığı yaşatacağı anlamına gelir. Görülen tırnağın boyu ve şekli önemlidir. Kişinin gördüğü tırnak temiz, bakımlı ve hoş görünüyor ise kazançlı bir dönem içerisine gireceğinin, maddi anlamda güzel yatırımlar ve gelir elde edeceğinin haberini verir. Görülen tırnak kötünü görünümlü, uzun, bakımsız ve hatta sarımtırak renge yakın ise bu kişinin hayatının gidişatının olumsuz olduğunu gösterir. Uzun tırnak çirkin işlere, günah işlemeye ve hatalar yapmaya işaret eder. Aynı zamanda çirkin tırnak uzunluğu kişinin borcuna, tırnağını uzatması ise borçlarının katlanarak artacağına işaret eder.

Rüyada Tırnak Kesmek

Tırnağın kesilmesi hayra yorulur ve rüyayı gören kişinin yaşamış olduğu sağlık sıkıntılarını atlatıp huzurlu bir hayata geçeceğinin işaretidir. Aynı zamanda kişinin maddi anlamda sorumluluklarının hafifleyeceğini ferahlık içinde yaşayacağını temsil eder.

Rüyada Tırnak Yemek

Kişinin rüyada tırnak yenirken görmesi tırnağını yiyen kişi için yaşanacak olumsuz olayların haberini vermektedir. Tırnak yiyen kişinin başına haset, hastalık, iflas gibi musibetlerin geleceğini söyler. Tırnak yiyen kişi erkek ise; sağlamlığını ve kudretini kaybedeceğine, yenilmezliğinin bozulacağına ve zayıf düşeceğine delalet eder.

Rüyada Tırnak Kırılması

Rüyada kırılan tırnak görmek, rüya sahibi için kısa vadede huzur vermeyen ama uzun vadede kıymetli olan ve huzur veren peş peşe olaylar yaşanacağının işaretidir. Tırnak kırılması görmek, kişinin uzun ve zorlu bir süreçten yaralar alıp daha sonra iyileşeceğine, toparlanacağına, tecrübelerinden ders çıkarıp daha başarılı olacağına delalet eder.

Rüyada Tırnak Boyamak

Kişinin rüyada kendini tırnağını boyarken görmesi manevi anlamda dolup taşacağına, huzurla kendi içine dönüp hayatının iradesini eline alacağına, yıllarca küs kaldığı kimselerle barışacağına, aşk hayatında şanslı olacağına, dünya hayatında sorunlarından kurutulup refah içinde hayat sürdüreceğine işaret etmektedir.

Rüyada Tırnaklarla Kazımak

Rüyada tırnaklarla kazımak, rüya sahibinin yapmak üzere olduğu hatadan vazgeçeceğine, ağız tadının bozulmayacağına delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin sevdiği bir kimsenin bozulan sağlığının iyiye gideceğine, sağlık anlamında iyi haberler geleceğine, bol sıhhate delalet eder.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu