Daha Fazlası
Trend

Vefk Nedir? Nasıl Hazırlanır? En Tesirli Vefk Örnekleri

Vefk Nedir, Nasıl Hazırlanır, Aşk Vefkleri Nelerdir?

Kelime anlamı olarak ‘uyum, düzen’ anlamına gelen vefk, dini anlamda tesirli olan dua niteliği taşımaktadır. Vefk nedir? Nasıl Hazırlanır? sorusuna cevap bulmadan önce bilmemiz gereken en önemli konuların başında şu durum gelir.

Vefk işleminde aşağıdan yukarıya, sağdan sola ve alt veya üst köşelerden diğer köşelere sayıların toplamı eşittir. Bu nedenle vefk nedir sorusuna, bir kişinin belli sorunlardan kurtulması, herhangi bir amaca ulaşması veya menfaatlerini koruyabilmesi için hazırlanan ve ruhaniler yoluyla yapılan tesirli dua işlemi denilebilir.

Vefk nedir ne işe yarar sorusuna bu bakımdan cevap vermiş olduk. Ancak işlemin yapılma konusu sanıldığı kadar basit değildir. Vefk yapılırken, matematik, geometri, evren bilimden faydalanılır. Bunun dışında vefk yapan kişinin ebced hesaplaması yapabilmesi önemli bir konudur. Değerli kardeşlerimiz, vefk kişiye özel olarak yapıldığından, türü kişinin istekleri doğrultusunda belirlenebilir. Yani tek bir vefk çeşidi yerine birden fazla vefk çalışmasının olduğunu söyleyebiliriz.

Vefk Nasıl Yapılır?

Şimdi gelelim en önemli konuya. Vefk nasıl yapılır, sorusuna cevap bulabilmeniz için yazıyı sonuna kadar okumanız gerekiyor. Burada vefk nasıl yapılır tarifi bulabilirsiniz. Ancak her şeyden önce dikkat etmeniz gereken, vefk yapılacak olan medyum seçimi olacaktır. Çünkü ne yazık ki piyasada medyum olduğunu söyleyip, vefk yapmayı kazanç kapısı dışında görmeyen pek çok kişi bulunuyor. Bu nedenle medyum seçerken, dürüst olmasına, vefk işleminin Allah rızası ön planda tutularak yapıldığını bilmesi gerektiğiniz göz önünde bulundurmalısınız.

Vefk yapma işlemi suistimale oldukça açıktır. Vefk yaptığını söyleyerek insanlara hiçbir fayda sağlayamayan çok sayıda insan bulunuyor. Bu tür kişilere dikkat etmeniz, vefk yapma işleminiz için önemlidir. Vefki yapacak olan kişinin doğuştan gelen bazı özelliklerinin dışında yeterli vefk ilmini almış olması ve manevi alemde bilgi sahibi olup, son derece dikkatli olması gerekecektir.

Vefk çalışması nasıl yapılır sorusuna ilk olarak yapacak kişinin Arapçayı tam olarak bilmesi, Kuran ayetlerine yeterince hakim olması olarak tanımlayabiliriz. Bunun yanında sadece Kuran okuma değil, içerisindeki ayetlerin hangi anlama geldiği, ebced hesabının nasıl yapıldığı gibi temel konularda bilgi sahibi olunması gerekecektir. Daha önce belirttiğimiz gibi vefk yapacak kişinin evren bilim hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Yine coğrafya eğitimi almış olması, bu anlamda kendini geliştirmiş olması gerekmektedir.

Görüldüğü gibi vefk yapacak olan kişi neredeyse her konuda birikimli olmalıdır. Bu yeterlilikte olan kişiler vefk çalışması yapabilirler. Vefk, ilk olarak kişinin sıkıntıları, sorunları dinlenerek başlatılır. Kişinin sorunları dinlendikten sonra hangi beklentileri olduğu iyice belirlenir. Çalışma için ilk olarak beyaz bir kağıt hazırlanır.

Sonrasında üzerinde tütsüler yakılmaya başlanır. Sonrasında ise 2 rekat namaz kılınır. Hemen ardından 3 tane ihlas suresi ve 1 tane fatiha okunur. Çalışma yapıldığı sırada abdestli olunması gerekecektir. Yazı çalışması tamamlandıktan sonra Allah’a yardımcı olması için dua edilir. Dua okuma işlemleri 7 gün boyunca yapılabilir.

aşk vefki

Vefk Yapmak Dine Uyar Mı?

Yukarıda vefk bakımı nasıl yapılır gibi soruları cevaplandırmaya çalıştık. Peki, kişiye özel olarak yapılan vefk çalışmasının İslam dininde yeri nedir? Vefk yaptırmak günah mıdır?

İlk olarak bilmemiz gereken Allah’ın Kuranda da belirttiği gibi kişinin kendi derdinin çaresini araması istenmiştir. Ancak yapılacak olan arama işlemlerinin dine uygun olması gerekecektir. Vefk çalışması olarak belirttiğimiz işlem, Allah’ın rızası istenerek, Allah’tan medet umarak hazırlandığından alimlere göre uygun olarak sayılmıştır. Rahmani bir çalışma olan vefk, dini bakımdan da günah sayılmamaktadır.

 

Koruyucu Vefki Nasıl Yapılır?

 Koruyucu vefk, isminden de anlaşılacağı üzere büyü ve diğer kötü problemlerden korunmak amacıyla yapılan çalışmadır. Buradaki amaç kişinin cin ve şeytandan, nazardan, büyüden korunmasıdır. Koruyucu vefk nasıl yapılır denildiğinde, bilgili medyumlar tarafından gerçekleştirilir cevabını verebiliriz. Bu bakımdan çalışmayı muhakkak alanında birikimli, bilgili olan medyumu çalışmayı yapması gerekecektir. Bu çalışma ile kişi, nazardan, büyüden, cinlerden, musallattan, korkudan, beladan Allah’ın izniyle korunur.

Vefk Duası Nasıl Yapılır?

Vefk duası nasıl yapılır, sorusuna cevap vermeden önce burada bilmemiz gereken en önemli husus zamanın ne kadar değerli olduğunu anlamaktır. Sabır etmeyi bilmeden vefk çeşitleri nasıl yapılır, vefk aşk büyüsü nasıl yapılır gibi sorular sorup acele etmeye çalışanlar, ne yazık ki sorunlarına herhangi bir çözüm bulamayacaklardır. Bu nedenle ilk olarak sabırlı olmayı ve başvuracağınız medyumla sıkı bir ilişki içerisinde olmayı tavsiye ediyoruz.

Vefk duası, yukarıda da belirttiğimiz gibi medyumlar tarafından belirli hesaplamalar yapıldıktan sonra hazırlanır. Vefk yapacak olan kişinin bu duayı belirli zaman diliminde sürekli tekrar etmesi, vefkin daha tesirli olması için gereklidir. Bu yüzden yukarıda vefk için zamanın ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu belirttik. Kısacası vefk duası alanında birikimli medyum tarafından hazırlanarak sizlere verilir. Sizler de bu duayı oldukça dikkatli bir şekilde belirtilen sürelerde mutlaka okumalı ve Allah’tan karşılık beklemelisiniz.

 

Koruyucu vefk

 

Vefkler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Vefk çalışması, kullardan medet umma biçimi değildir. Burada medyumlardan sürekli olarak bahsetmemiz, sizin kullardan medet ummanız anlamına gelmez. Medyumlar sizin sorunlarınızı çözebilmeniz için bilgi aktarımı yaparak, yol gösterici olmaya çalışırlar. Çalışmanın fayda sağlayıp sağlamayacağı, ancak Allah tarafından bilinebilir. Ancak çalışma yapılmadan önce Allah’ın izni alındığından gerçekleşmesi çok yüksektir. Ayrıca çalışma sade bir şekilde muska yazma olayı olmadığından, çok fazla bilgi gerektirdiğinden tesirli olması kuvvetle muhtemeldir.

Vefk çalışması, Allah’a ortak koşma işlemi değildir. Ayrıca asla bu amaçla vefk çalışması yapılmamaktadır. Vefk çalışması tamamen Allah’ın İslam dininde belirttiği gibi ‘şifa arama’ konularının alt dalı olarak gelişim göstererek devam eder. Bu nedenle vefkin İslam alimleri tarafından da onay aldığını söyleyebiliriz. Çalışma yapıldıktan sonra hemen sonuç beklemek ve bu konuda en iyi medyum kimse sürekli sorular sorma anlamsız olmaktır. Bu nedenle çalışma bittikten sonra sabırlı olmanızı, Allah’tan yardım beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Vefkler Kaç Gün İçerisinde Etki Eder?

Vefk çalışması, medyumun birikimi ve bilgisi göz önünde bulundurularak sonuç verir. Bu sürecin ne kadar olduğu hakkında net bir bilgi vermek pek mümkün olmadığı gibi ortalama olarak 7 gün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu sürenin ortalama olduğu unutulmamalıdır. Bazı durumlarda süre kısalıp uzayabilecektir. Vefk işleminin tamamlanması için öncelikli olarak tüm bilgiler doğru olarak aktarılmalıdır. Bunun yanında çalışa bittikten sonra bir süre boyunca yapılacak olan dualar aksatılmamalıdır.

Süre konusuna da değindikten sonra şimdi 3 lü vefk nasıl yapılır konusuna değinelim. Yukarıda zikrettiğimiz gibi vefk çalışmaları oldukça farklıdır. Bu çalışmaların belirlenmesi kişinin sorununa, burcuna, ismine ve daha pek çok faktöre göre belirlenir. 3’lü vefk olarak adlandırılan çalışma da bunlardan sadece birisidir.

Bu çalışmanın hangi konular dikkate alınarak yapılacağı, ayeti kerimelerin hangileri olduğu, hesaplamaların nasıl yapılacağı gibi unsurları alanında bilgi sahibi olan medyumlar tarafından bilinir. Bu yüzden medyumlardan yardım almak en doğru adım olacaktır.

En Güvenilir Medyum

Medyum seçerken yukarıda belirttiğimiz tüm özelliklere dikkat etmenizi öneriyoruz. Basit çalışma gibi görünen vefk bile binlerce detay istediğinden, ilimsiz bir biçimde yapılamaz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Hocam bizi ve benim ailemi kıskanıp çekmeyenler var . Koruyucu vefk yaptırmak istiyorum. Size ulaş bilirim Hocam

  2. İstediğim bir iş var bu fabrikaya birtürlü giremedim buraya girmek için vefk yapılırmı ve etkili olur mu bana bu konuda bilgi verir yol gösterir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu