Y

Yara Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada Yara Görmek

Rüyada görülen yara çeşitli anlamlar ile ifade edilebilir. Oldukça geniş bir rüya yorumu bulunmaktadır. Vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan yara dünyada kazanılan mala işaret etmektedir. Ayrıca yara herhangi bir zararı da ifade eder. Rüyada görülen yara yakınlarımızdan gelebilecek bir zararı ifade etmektedir. Bu durumda etrafımızda dost gibi görünen gizli düşmanlarımız olduğunu belirtir. Ayrıca genel olarak rüyada görülen yara kazanılacak bir rızkı nafakayı ya da malı ifade etmektedir.

Topuktaki yara

Topukta çıktığı görülen yara rüya yorumcularına göre kazanılacak bir mala işaret etmektedir. Ancak topukta çıkan yaranın çocuklardan kazanılacak bir para olduğu ifade edilir. Genel olarak rüyasında kişi topuğunda çıkan bir yaradan dolayı acı çektiğini görüyorsa yakın zamanda ve anda iyi bir mal varisi olacağına ve ekonomik açıdan büyük olasılıkla rahatlayacağına kılavuztir.

Karındaki yara

Karında çıktığı görülen yara bireyin yakın zamanda ve anda mal birikimi açısından büyük bir zarara uğrayacağına alamettir. Karında acıyan ve açık halde duran bir yara büyük bir darbe yiyerek bireyin elindeki tüm mal varlığını kaybetmesine neden olacaktır. Kişi büyük bir zarara uğrayarak maddi açıdan çok zor zamanlar geçirecektir.

Başta görülen yara

Başta görülen yara mal sahibi için üzücü bir haber alınacağına alamettir. Bu durumda bireyin kendi malını koruyabilmek için alacağı bir haber doğrultusunda hareket etmesi gerektiği şeklinde yorumlanmıştır. Ayrıca malını koruyabilmek için sakınacağı önemli bir durum olarak ifade edilmektedir.

Baldır yarası

Baldırda görülen yara rüya yorumcuları tarafından hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Baldırda ortaya çıkan yara bireyin uzun ve hayırlı bir ömür yaşayacağına alamettir. Rüyasında baldırında yara olduğunu gören bir kimsenin mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşayacağı yorumlanmıştır.

Kalp yarası

Rüyada bir kimse kalbinin yara olduğunu görürse bu o bireyin aşık olacağı ve karşısına kendisi için hayırlı bir kısmet çıkacağı anlamına gelmektedir. Kalp yarası bazen karşılıksız aşka bazense tutkulu bir aşka alamettir Rüyasında kalbinde ya da göğsünde yara olduğunu gören bir kimse özellikle gençse yakın zaman içerinde aşık olacaktır.

Rüyada erkeğin yaralanması

Bir erkek rüyada yaralandığını ve canının acıdığını görüyorsa bu onun için hayra yorulur. Çünkü kişi genel olarak bir günaha yaklaştıysa ya da günah işlemek üzereyse yakınları ailesi ve etrafındaki dostları onu bu hatadan döndürerek doğru yolda ilerlemesi için çaba göstereceklerdir. Rüyada bir erkeğin yaralanması onun yakın zaman içerisinde günah işlemekten son anda döneceğini ve amel defterini düzeltebilmek için çalışacağına alamettir.

Rüyada kadının yaralanması

Bir kadın rüyada yaralandığını görüyorsa bu onun için pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Rüyasında vücudunun herhangi bir yerinde görülen yara o bireyin ikili ilişkilerde yaşayacağı büyük hayal kırıklıklarından oluşmaktadır. Ayrıca kadının eşi ya da sevgilisi tarafından büyük bir ihanete uğrayarak zor zamanlar geçirmesi aşka olan inancını kaybetmesi şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada birini yaralamak

Bir kişi rüyasında tanımadığı bir kişiyi yaralıyorsa ve karşısındakinin acı çekmesine neden oluyorsa bu durumda rüya kişi açısından pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Kişinin etrafında bulunan düşmanlarını sevindireceği onlara karşı mahcup olacağı söylenir. Rüya yorumcuları bireyin etrafında bulunan kötü niyetli düşmanlarına karşı büyük bir düşüş yakalayarak rezil olabileceği şeklinde yorumlamalar yapılmaktadır.

Rüyada bireyin yaralanması

Kişi rüyasında yaralandığını ve bu durumdan ötürü oldukça acı çektiğini görüyorsa bu rüya onun için yaşanacak olumsuzlukların habercisi niteliğindedir. Bu rüya çoğu rüya yorumcularına göre kişi rüyasında kendisinin yaralandığını görüyorsa bu durumda yakın zaman içerisinde ciddi bir hastalık geçirebilir. Bu hastalık bireyin büyük zamanını alacaktır. Aynı zamanda ve anda birçok olumsuzluk yaşayarak kötü bir ruh haline girecek olan rüya sahibi için kendisinin yaralanması pek hayırlı bir rüya değildir.

Bacaktaki yara

Bir kişi rüyasında bacağının yaralandığını ve özellikle bu yaranın oldukça derin olduğunu görüyorsa kişi için hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüya sahibinin etrafındaki akrabalarının çokluğu ve iyiliği ifade edilmektedir. Kısa bir zaman içerisinde aileye yeni aile fertlerinin katılacağı ve giderek daha geniş bir aile olunacağı ifade edilir.

Akıcı yara

Rüyada görülen açık derin ve kanlı rüya mecburiyeti simgelemektedir. Rüyasında bedeninin herhangi bir yerinde açık halde akıcı bir yaranın olduğunu gören bir kimse bu durumda zorunlu olarak borçlarını kapatmak için çalışmak zorunda olduğu yorumlanır. Kişinin nafaka veya çeşitli borçları birikerek zor durumda kalmasına ve bu nedenden dolayı çeşitli işlerde yoğun bir çalışma temposu ile çalışarak borçlarını kapatmasına işaret edilmiştir.

İki ayağın birden yaralanması

Rüya sahibinin rüyasında iki ayağının birden yaralandığını görmesi çeşitli anlamlar içerebilir. Ancak en genel anlamı ile ifade edilecek olursa bireyin yapmış olduğu görevde uzun bir süre kalacağına alamettir. Özellikle kişi çalıştığı işte memnunsa bu hayra yorulabilecek bir rüyadır. Ancak kişi çalışmış olduğu görevden şikayetçiyse kişiyi pek memnun edilecek yorumlar yapılmaz. Çünkü rüya yorumları gereği kişi görevde olduğu işte ve yerde ömrünü tamamlayacak ve başka işler yapma imkanı olmayacaktır.

Kesici alet yaralamaları

Kesici alet yaralamaları bireyin etrafındakiler arasında büyük bir çatışma yaşadığına ve kimsenin iyi niyetine güvenmediğine alamettir. Ayrıca rüyada görülen kesici alet yaralanmaları kişilerin yakın dostları arasında dahi bir art niyet arayarak kendi kendisini zor durumda bırakmaya kılavuztir.

Genel olarak rüyada görülen yaranın çok geniş kapsamlı bir anlamı bulunmaktadır. Rüyada görülen yaralar kişilerin para kazanacağına yakın zamanda ve anda ekonomik yönden oldukça iyi durumda olacağına alamettir. Ayrıca görülen bazı yara rüyaları bireyin mal kaybedeceğine aynı zamanda ve anda çeşitli yönlerden zarar göreceğine işaret etmektedir.

Rüyada yara görmenin psikolojik anlamı

Psikolojimizi ve bilinçaltımızı tesirli bir biçimde yansıtan rüyalar oldukça önemlidir. Rüyada görülen yara ve yaralanmalar bireyin kısa bir zaman sonra ekonomik açıdan rahatlamasına yorulmuştur. Bu ise bireyin çalışma ve kazanma azmine verilen bir örnektir. Ayrıca yaralanmalar aileye katılacak yeni aile bireylerine alamettir. Bu durumda bireyin geniş bir aileye sahip olmak istediğini ve kalabalık ortamlardan hoşlandığını anlayabiliriz.

Kadının rüyasında göreceği yara eşi ya da sevgili tarafından aldatılmaya alamettir. Bu durumda bireyin ilişkisine ve özellikle partnerine güvenmediğiniz büyük bir yalnızlık çektiğini ve bazı durumlarda karşısındakinden yeterli sevgi enerjisini alamadığını söyleyebiliriz. Erkeğin yaralandığını görmesi yakınları tarafından büyük bir hatadan döndürüleceğine alamettir. Bu rüya sahibi kişi hakkında etrafındaki insanlara güvendiğini onların sözlerine itimat ettiğini ve aynı zamanda ve anda kendisini düşünen insanların etrafında olduğunun bilincinde olduğunu anlayabiliriz.

Rüyalar psiko terapinin önemli bir aşamasıdır. Kişilerin karakter analizlerini de görmüş oldukları rüyalardan kolaylıkla anlayabiliriz. Aynı zamanda ve anda kişilerin bilinçaltları içinde bulundukları psikolojik durum ve hissettikleri rüyalarına yansımaktadır. Bu açıdan rüyaları hafife almak yanlıştır. Ancak her rüyanın altında ciddi şeyler aramak ve gerçekleşmesini beklemekte yanlış bir düşüncedir.

Hayata daha farklı bir perspektiften bakarak mutlu olmayı istiyor ve geleceğiniz ile ilgili karamsarlıklardan arınmak ise niyetiniz Türkiye’nin en iyi medyum sitesi bütün problemlerinizi çözmek için hazırdır. Sizler için büyük bir özveriyle çalışan medyum.net güncel yazıları ile sizi bilgilendirecek ve site üzerinden tavsiye ettiğimiz gerçek medyum ile çalışarak sahtekarlardan uzak kalacaksınız.
Yapmanız gereken sadece sitemizi ziyaret etmek ve iletişim adresinden güvenilir medyum hocaya ulaşmak. Güvenilir medyumlarla alakalı tavsiyelere ve gerçek medyum yorumları için Medyum Bul sitesini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Hemen Ara