Daha Fazlası

Yıldızname Nedir? Yıldıznameye Nasıl Bakılır?

Yıldızname kişinin kaderini okumak amacıyla gerçekleştirilen bir uygulamadır. Kökeni yüzyıllar öncesine dayanan kadim bir uygulama olan yıldızname günümüzde de bakılmaktadır. Yıldıznameye bakmak için kişi hakkında bazı bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Doğru bir uygulama ile yıldıznameye baktıranlar kendileri ve kaderleri hakkında birçok bilgiye sahip olabilir.

Yıldızname Nedir?

Yıldızname kişinin adı, doğum zamanı ve saati gibi bilgilerden hareketle bakılan bir uygulamadır. Genellikle yıldıznameye bak şeklinde yapılan uygulamalar kişinin doğumundan ölümüne dek yaşayacağı önemli olayları belirtir. Bu uygulamanın temelinde yıldızların astrolojik konumu vardır. Herkesin doğum zamanında yıldızlar, gökyüzünde farklı bir konumdadır. Yıldızların bu konumu, kişilerin kaderinde etkili olur.

Yıldızname uygulaması, kişinin yaşamında gerçekleşecek önemli olayları tespit etmeye yöneliktir. Bu sayede yaşamda evlilik, kısmet, mesleki yönelimler gibi bilgilere erişilebilir. Kişinin yaşamının hangi dönemlerinin riskli olduğu tespit edilebilir. Bu dönemlerin önceden bilinmesi, gerçekleşecek olumsuzluklara karşı önlem almayı sağlar. Tüm bu açılardan yıldızname yaşam için önemli sırların anahtarıdır.

 Yıldıznameye Nasıl Bakılır?

Yıldızname bakabilmek için kişi hakkındaki bazı bilgilerin kesin olarak bilinmesi gerekmektedir. Doğum tarihi bu konudaki en önemli bilgidir. Doğum tarihi kesin şekilde bilinmeyen kimselerin yıldızname falına bakmak güçtür. Aynı zamanda doğum saatinin de net bir şekilde bilinmesine ihtiyaç vardır. Çünkü bu uygulama bu iki temel bilgiden hareketle bakılmaktadır.

Genellikle yıldıznameye bakan hocalar elde ettikleri bilgilerden hareketle bir harita hazırlar. Bu harita, kişinin doğduğu saatte gökyüzünde bulunan yıldızların konumunu göstermektedir. Her bir yıldızın konumu, kişinin yaşamının bir evresi veya bir konu hakkında gerçekleşecek olayları gösterir.
Yıldıznamedeki başka bir uygulama da ebced hesaplamasıdır. Arap alfabesinde her harfin bir sayı karşılığı vardır.

Kişinin ismi anne ve baba isimleri Arap alfabesindeki harfler ile yazılır. Ardından bu harflerin sayı karşılığı bulunarak hesaplanır. Ortaya bazı rakamlar çıkar. Bu rakamlar da yıldızlara ek olarak kişinin yaşamında belirleyicidir. Her rakamın belli açıklamaları vardır. Bunlar, yaşamdaki kısmet, yönelimler gibi etkenleri ortaya koyar.

 Yıldızname Bakan Hoca

Bilinmesi gerekir ki yıldıznameye baktıranlar ancak işinin ehli hocalar ile doğru sonuçlara ulaşırlar. Zira yıldıznamenin bakımı, karmaşık ustalık gerektiren hesaplamaları içerir. Bunlar, herkes tarafından sahip olunmayan bilgilerdir. Bilgileri edinmek, yıldıznameye bakan medyumlar tarafından zor, zahmetli bir sürece yayılır. Medyum, çeşitli eğitimlerden geçer. Hesaplama şekillerini öğrenir. Bu hesaplamalar sonucu elde edilen bilgilerin yorumlanması da önemlidir. Tüm bunlar, ciddi bir eğitim süreci ile sağlanmaktadır.

Herkesin ayrı bir yıldızname haritası vardır. Bu haritanın bilinmesi, kişiler için yaşamda yol göstericidir. Yıldıznamenin haritasını bilerek, buna göre yaşam süren kişiler, her konuda daha başarılı olabilirler. Usta medyumlar tarafından bakılan yıldıznameler, insanlara yaşamları boyunca rehber olur. Bu bilgilerden yola çıkılarak, yıldızname baktırmak isteyen kimselerin mutlaka profesyonel hocalara başvurmaları önemle tavsiye edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu